برنامه مهاجرتی استارتاپ

این برنامه برای جذب کارآفرینان از سراسر دنیا بوده تا با حمایت‌های لازم آنها را در جهت ایجاد کسب و کار کمک نموده تا در نهایت منجر به رشد و شکوفایی اقتصاد کانادا شوند.روش درخواست بدین صورت می‌باشد که افراد کارآفرین باید دارای طرح و ایده برای ایجاد محصول و یا خدمات بوده و پس از آماده سازی طرح ( Business Plan) می‌بایست با یکی از سازمانهای حمایت کننده تماس گرفته و آنها را متقاعد به سرمایه‌گذاری در طرح اقتصادی خود نمایند.

برنامه استارتاپ کارآفرینانی را مورد بررسی قرار می‌دهد که:

  • نوآور باشند
  • قادر به ایجاد شغل برای کانادایی‌ها باشند
  • و بتوانند در مقیاس جهانی فعالیت و رقابت نمایند
برنامه مهاجرتی استارتاپ

برنامه مهاجرتی استارتاپ

 

در صورت موافقت سازمان حمایت کننده نامه‌ای (Letter of Support) از طرف این سازمان به فرد و تاییدیه‌ای (Commitment Certificate) به سازمان مهاجرت کانادا به عنوان تایید فرد کارآفرین ارسال می‌گردد.

پس از دریافت تاییدیه فرد کارآفرین و پذیرش طرح می‌تواند برای دریافت ویزا  کانادا اقدام نماید.

یکی از مزایای برنامه استارتاپ این است که می‌توان طرح کارآفرینی توسط بیش از یکنفر تا سقف 5 نفر ارایه گردد و همه افراد مشارکت کننده به همراه خانواده ویزا کانادا دریافت می‌کنند. شرط اصلی برای افراد کارآفرین در طرح گروهی این است که هر فرد باید دارای حداقل 10 درصد از سهام و همچنین حق رای شرکت تاسیس شده در کانادا را داشته باشد و این شرکت می‌بایست حداقل 50   درصد حق رای از شرکت استارتاپ را دارا باشد.

نکته مهم در مورد طرح مشارکتی این است که اگر یکی از کارآفرینان توسط آفیسر اداره مهاجرت مردود شود سایر اعضا نیز مردود خواهند شد که این لزوم دقت در انتخاب افراد شریک را بسیار حایز اهمیت می‌سازد.

در صورت موفقیت در دریافت ویزا به فرد متقاضی و همسر و فرزندان زیر 22 سال ویزای اقامت دائم کانادا اعطا می‌شود که این ویزا مشروط به موفق بودن بیزینس مورد نظر نمی‌باشد و حتی در صورت عدم موفقیت در بیزینس مورد نظر پس از ورود به کانادا مشکلی در اقامت دائم شما و خانواده شما ایجاد نخواهد شد.

الزامات برنامه استارتاپ

 

علاوه بر موارد مورد اشاره در بالا فرد متقاضی باید دارای شرایط زیر جهت اقدام در این برنامه باشد:

  • دانش زبان انگلیسی و یا فرانسه در سطح CLB 5
  • تاییده دریافت حمایت مالی 200/000دلاری از Venture Capital و یا 75/000 دلاری از Angel Investor و یا پذیرش از Business Incubator و شرکت در برنامه‌های آموزشی آنها
  • اثبات داشتن پول کافی برای زندگی 6 ماهه اول در کانادا با توجه به تعداد نفرات
برنامه مهاجرتی استارتاپ

سازمان‌های حمایت کننده مورد تأیید اداره مهاجرت کانادا

گروههایی با عنوان Business Incubators

گروههایی با عنوان Business Incubators

این سازمانها از طرح‌ها و ایده‌های جدید و نو حمایت نموده و به رشد و توسعه آنها کمک می‌نمایند. این سازمانها هیچگونه سرمایه‌گذاری در طرح افراد کارآفرین نمی‌کنند و حتی ممکن است مبالغی از افراد دریافت کنند.

کارآفرینانی که موفق به دریافت تاییدیه از این سازمانها شوند نیازی به دریافت کمک مالی از این سازمانها جهت دریافت ویزا کانادا نخواهند داشت و صرفا دریافت تاییده کفایت می‌کند.

گروههای با عنوان Angel Investor Groups

گروههای با عنوان Angel Investor Groups

این گروهها که لیست آنها را در زیر مشاهده می‌نمایید باید متعهد به حمایت و سرمایه‌گذاری از طرح فرد کارآفرین به مبلغ 75/000دلار باشند.

سازمان‌هایی با عنوان Venture Capital

سازمان‌هایی با عنوان Venture Capital

این سازمانهای مالی که جز سازمانهای بزرگ مالی کانادایی می‌باشند در طرح‌های کارآفرینی سرمایه‌گذاری می‌کنند و می‌بایست مبلغ 200000 دلار کانادا برای حمایت از کارآفرین متقاضی اقامت کانادا متعهد گردد. لیست سازمانهای مورد تایید سازمان مهاجرت کانادا به شرح ذیل می‌باشد:

فرم ارزیابی

جهت بررسی شرایط خود برای دریافت اقامت دایم کانادا از طریق برنامه استارتاپ فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نمایید.