آیا با امتیاز پایین در برنامه اکسپرس انتری می‌توان وارد مرحله استخر شد؟ - سازمان مهاجرتی جهاندیده

آیا با امتیاز پایین در برنامه اکسپرس انتری می‌توان وارد مرحله استخر شد؟


آیا شما هم آن دسته از افرادی هستید که امتیاز پایینی دارید و احساس می‌کنید ایجاد پروفایل

Express Entry ارزشی ندارد؟

خوب است بدانید که حتی اگر امتیاز پایینی دارید، هنوز می‌توانید به کانادا مهاجرت کنید و اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

ممکن است که مراحل قرعه‌کشی‌هایی که اخیراً انجام شده است را دنبال کرده باشید و با این موضوع روبرو شده‌اید که بیشتر داوطلبانی که از طریق قرعه‌کشی اخیر دعوت به درخواست اقامت دائم کانادا کرده‌اند، امتیاز بالاتری از 460 را در سیستم رتبه‌بندی کسب کرده‌اند.

این موضوع می‌تواند برای شما در نگاه اول دل سرد کننده باشد، اما با این حال، دلایل زیادی وجود دارد  که باعث می‌شود با وجود داشتن امتیاز پایین پیش بینی شده، شما را از ورود به استخر Express Entry منصرف نکند.

استخر کاندیداهای برنامه اکسپرس‌انتری، از نامزدهای سه برنامه مهاجرت کارگران ماهر فدرال تشکیل شده است:

برنامه کارگر ماهر فدرال، نیروی متخصص فدرال، تجربه کار کانادایی.

 

هنگامی که وارد استخر اکسپرس انتری می‌شوید، شرایط شما بر اساس عواملی مثل: سن، تحصیلات، تجربه کار و تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی سنجیده می‌شود و امتیاز دریافت می‌کنید.

این امتیازی که در استخر دریافت می‌کنید شانس دعوت شدن شما را برای درخواست اقامت دائم کانادا تعیین می‌کند.

ورود به استخر  اکسپرس انتری، در صورت واجد شرایط بودن یک مزیت خوبی است و احتمال موفقیت در مهاجرت به کانادا را افزایش می‌دهد. در ادامه برخی از دلایلی که توصیه می‌شود علیرغم نداشتن امتیاز کافی در برنامه اکسپرس اینتری ثبت‌نام کنید را ذکر خواهیم نمود:

بیشتر بخوانید
شرایط دریافت جاب‌ افر ( پیشنهاد شغلی ) در کانادا

 

نخست، نحوه رتبه‌بندی امتیازات برنامه اکسپرس انتری متغیر و غیر قابل پیش‌بینی هستند. آنچه که ممکن است به عنوان امتیاز برای شما پایین به نظر برسد  در نهایت می‌تواند به شما این امکان را بدهد تا دعوتنامه درخواست برای اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

در مرحله دوم، پس از ورود به استخر و کسب امتیاز پایین‌تر از حداقل امتیاز مورد نیاز برنامه، می‌توانید منتظر باشید تا یا سطح حداقل امتیازات پایین‌تر بیاید و یا اینکه به دنبال راهی برای بهبود شرایط خود باشید. به عنوان مثال: برای بالا بردن امتیاز خود می‌توانید با تلاش مجدد در آزمون زبان،کسب تجربه کار، ادامه تحصیل، کار و تحصیل در کانادا شانس خود را بالا ببرید.

اگر وارد استخر شوید و پیشنهاد کار در کانادا را داشته باشید، ممکن است که امتیازات شما به اندازه کافی افزایش یابد تا بتوانید دعوتنامه را برای اقامت دائم کانادا دریافت کنید.

مرحله سوم، در حالی که سه برنامه اصلی فدرال راه اصلی ورود بسیاری از مهاجران اقتصادی به کانادا است، برنامه اکسپرس اینتری نیز بخشی از یک سیستم گسترده استانی و ملی است که مسیرهای دیگری را نیز برای اقامت دائم کارگران ماهر فراهم می‌کند.

در میان این برنامه‌ها، برنامه‌های نامزدی استانی یا( PNP)  نیز برنامه‌ای است که به استانها و مناطق کانادایی اجازه می‌دهد تا کارگران خارجی و فارغ التحصیلان بین المللی را از طریق برنامه اکسپرس اینتری جذب کنند و به آنها اقامت دایم کانادا اعطا کنند.

اگر قبلاً از چندین روش مانند موارد ذکر شده در بالا،  برای بهبود امتیازات خود استفاده کرده‌اید و موفق به دریافت دعوتنامه از دولت فدرال نشده‌اید، شرکت در این برنامه‌های استانی بهترین گزینه برای دریافت اقامت کانادا می‌باشد.

بیشتر بخوانید
تحصیل در دانشگاه‌های کانادا

پس از ورود به استخر اکسپرس انتری و واجد شرایط بودن برای برنامه استانی PNP ، ممکن است تاییدیه استانی را از یک استان دریافت کنید که به طور خودکار 600 امتیاز به شما در امتیاز CRS می‌دهد و اساساً تضمین می‌کند که برای درخواست اقامت دائم دعوت می‌شوید.

در آخرین قرعه کشی هفته گذشته، کانادا از کاندیداهای برنامه اکسپرس انتری، که قبلاً با نمره 813 نامزدی استانی دریافت کرده بودند دعوت کرد.  این افراد 600 امتیاز بیشتر نسبت به امتیاز کلی خود داشتند. این بدان معناست که داوطلبانی که در آن دوره از قرعه‌کشی دعوت نامه (ITA) دریافت کرده‌اند، بدون معرفی استان، برای سرمایه انسانی خود تنها به نمره210  در سیستم اکسپرس انتری  نیاز داشتند.

 

بنابراین حتی اگر امتیاز CRS شما برای برنامه‌های مهاجرتی دولت فدرال کانادا به اندازه کافی بالا نباشد، به این معنی نیست که دعوت شدن شما توسط یکی از استان‌های کانادا نیز امکان‌پذیر نمی‌باشد، بنابراین می‌تواند شرکت در برنامه‌های استانی می‌تواند منجر به صدور دعوتنامه از یک استان برای دریافت اقامت دائم کانادا شود.

در نهایت، کانادا بالاترین اهداف مهاجرتی خود را در طول تاریخ، برای سه سال آینده تعیین کرده است. طبق برنامه اداره مهاجرت در سال  2023-2021  ، کانادا قصد دارد از بیش از 400,000 مهاجر جدید در سال دعوت کند، که 110,000، نفر از آنها قرار است از طریق برنامه اکسپرس انتری وارد کانادا شوند. این اهداف در سال‌های بعدی همچنان افزایش خواهد یافت و در سال 2023 به حداکثر 113,750، نفر خواهد رسید. برای تحقق این اهداف بلند پروازانه، کانادا مجبور است به انتشار تعداد زیادی دعوت نامه اکسپرس انتری ادامه دهد و حتی ممکن است در قرعه کشی‌های آینده انتظارامتیازات CRS بسیار پایین‌تری داشته باشد.

بیشتر بخوانید
نت آفیسر یا نت پرونده ریجکتی ویزا کانادا چیست؟

پیشنهاد ما به افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، این است که از طریق برنامه اکسپرس انتری اقدام به مهاجرت کنند. به نفع شما می‌باشد که حتی با نمره CRS پایین وارد استخر اکسپرس انتری شوید، زیرا روش‌های زیادی برای بهبود شرایط و امتیازات شما وجود دارد و می‌توانید شانس دریافت اقامت دائم کانادا را افزایش دهید.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!