استان نوااسکوشیا(استان سواحل زیبا و غذاهای لذیذ)
Nova Scotia

2

 

استان نوا اسکوشیا یکی از ایالات کشور کاناداست که در سواحل جنوب ‌شرقی این کشور واقع شده و یکی از چهار استان مشرف به اقیانوس اطلس است. استان نوا اسکوشیا جمعیتی حدود 965 هزار نفر دارد و مساحت آن 284/55 کیلومتر مربع می‌باشد. نواسکوشیا به دلیل خرچنگ و غذاهای دریایی، محصولات و میوه‌های باغی به ویژه سیب و همچنین جزر و مد‌های دریایی بسیار مرتفع معروف است.

سازمان خدمات مهاجرت به کانادا جهاندیده
استان :………نوا اسکوشیا

مرکز:………..ننوا اسکوشیا

مساحت :…………..25000

جمعیت:…………….20000

سازمان خدمات مهاجرت به کانادا جهاندیده

استان نوااسکوشیا (استان سواحل زیبا و غذاهای لذیذ)

مرکز این ایالت، هالیفاکس (Halifax) نام دارد که از مراکز مهم اقتصادی منطقه به شمار می‌‌رود. هالیفاکس با جمعیتی حدود 400 هزارنفر بزرگترین شهر و مرکز سیاسی این استان و در واقع قلب اقتصاد آتلانتیک کانادا به حساب می‌آید.

اقتصاد و اشتغال در استان نوااسکوشیا

اقتصاد این استان عمدتاً در تولید محصولات صنعتی، ماهیگیری و معدن می‌باشد که بخش اصلی صنعت معدن، به زغال سنگ مربوط می‌شود. همچنین وجود بندرهایی با آب‌های عمیق و بدون یخ از عوامل اصلی توسعهٌ اقتصادی این استان به شمار می‌رود. در استان نوا اسکوشیا جنگلداری و کشاورزی به صورت پیشرفته وجود دارد.

تحصیل در استان نوااسکوشیا

در استان نوااسکوشیا همانند سایر استانهای کانادا، تحصیل تا سن ۱۸ سالگی (کلاس ۱۲) برای شهروندان کانادا و یا مهاجرانی که به عنوان شهروند کانادایی مشغول به زندگی هستند رایگان میباشد. بعد از اتمام دبیرستان دانشگاههای معروفی در نوواسکوشیا خدمات آموزش عالی ارائه می‌کنند که مهمترین آنها که شهرت جهانی دارد دانشگاه دالهاوزی(Dalhousie) است. دیگر دانشگاه خوشنام استان دانشگاه کیپ برتون (Cape Breton University) می‌باشد.

فرم ارزیابی

جهت بررسی شرایط خود برای دریافت اقامت دایم کانادا از طریق برنامه های استانی فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نمایید.