استان نیوفاندلند و لابرادور(استان خانه های رنگی و مردمان مهربان)
Newfoundland and Labrador

new

 

استان نیوفاندلند و لابرادور شرقی ترین استان در کانادا و یکی از چهار استان آتلانتیک می‌باشد. این استان از جزیره نیوفاندلند (Newfoundland) که نزدیک به اقیانوس اطلس می‌باشد و لابرادور (Labrador) که بخش شمالی است تشکیل شده و در همسایگی استان کبک قرار دارد. مساحت نیوفاندلند و لابرادور ۴۰۵٬۲۱۲ کیلومتر مربع و جمعیت این استان 523 هزار نفر است.

سازمان خدمات مهاجرت به کانادا جهاندیده
استان :….نیوفاندلند و لابرادور

مرکز:……نیوفاندلند و لابرادور

مساحت :…………..25000

جمعیت:…………….20000

شهر سنت جانز (St. John’s) پایتخت و بزرگترین شهر استان است و حدود ۴۰ درصد از جمعیت کل استان نیوفاندلند و لابرادور در این شهر زندگی می‌کنند.

اقتصاد و اشتغال در استان نیوفاندلند و لابرادور

اقتصاد استان نیوفاندلند و لابرادور به شدت وابسته به منابع طبیعی است. برای قرن‌ها مهمترین فعالیت اقتصادی ماهیگیری بود. کشاورزی برای بسیاری از ماهیگیران یک فعالیت تکمیلی بود، اما خاک فقیر و آب و هوای سخت مانع از توسعه قابل توجه کشاورزی می‌شد. بهره برداری از منابع غنی از جنگل‌ها و مواد معدنی استان در اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 گسترش یافته است. ماهیگیری، تولید خمیر کاغذ و تولید کاغذ و استخراج سنگ آهن از مهمترین فعالیتها محسوب می‌شوند.

تحصیل در استان نیوفاندلند و لابرادور

تحصیل رایگان دولتی برای تمامی ساکنین و دارندگان اقامت دائم از مهد کودک تا پایان دبیرستان این استان نیز همانند سایر استان‌های کانادا وجود دارد.

مهمترین دانشگاه استان دانشگاه مموریال نیوفاندلند (Memorial University of Newfoundland) و مهمترین کالج آن College of the North Atlantic می‌باشد.

فرم ارزیابی

جهت بررسی شرایط خود برای دریافت اقامت دایم کانادا از طریق برنامه های استانی فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نمایید.