اعلام جزئیات چگونگی سفر به کانادا توسط اداره مهاجرت برای افراد فامیل درجه دوم - سازمان مهاجرتی جهاندیده

اعلام جزئیات چگونگی سفر به کانادا توسط اداره مهاجرت برای افراد فامیل درجه دوم


دولت فدرال شرایط ورود اعضای خانواده درجه دوم و افرادی را که به دلایل دلسوزانه به کانادا سفر می‌کنند را مشخص کرده است.

جزئیات مربوط به تعریف کانادا از اعضای خانواده درجه دوم، شرایط معافیت مسافران دلسوز و نحوه آزادی محدود از قرنطینه منتشر شده است. 

از امروز 8 اکتبر، اعضای خانواده درجه دوم می‌توانند وارد کانادا شوند، به شرط اینکه حداقل 15 روز در آنجا بمانند و شرایط صلاحیت و پذیرش موجود را برآورده کنند. اگر از اعضا خانواده درجه دوم هستید، برای سفر به کانادا نیازی به دلیل غیر اختیاری و غیر اختیاری ندارید.

تعریف اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) از خانواده درجه دوم بسته به نوع ارتباط مسافر خارجی با فرد کانادایی یا همسرشان به شرح زیر است:

  • حداقل یک سال در یک رابطه دوستانه انحصاری بوده اند و در دوره‌ای از رابطه زمانی را در حضور فیزیکی آن شخص گذرانده اند.
  • کودک غیر وابسته هستند (کودک بزرگسال – بالا 22 سال)
  • نوه (فرزند وابسته کودک بالغ غیر وابسته)
  • خواهر و برادر، خواهر و برادر ناتنیک
  • مادربزرگ و پدر بزرگ

اعضای درجه دوم خانواده معاف نیز نیاز به اظهارنامه امضا شده توسط شهروند کانادا یا اقامت دائم دارند که رابطه شما را تأیید کند. شما همچنین نیاز به مجوز کتبی توسط  اداره مهاجرت دارید.

درخواست مجوز سفر به عنوان خانواده درجه دوم

یک فرایند شش مرحله‌ای برای درخواست معافیت سفر وجود دارد.

مرحله 1: عضو خانواده شما درخواست مجوز و اعلامیه قانونی را پر می‌کند. عضو خانواده شما که شهروند کانادا یا اقامت دائم است باید درخواست مجوز و فرم اعلامیه قانونی را پر کند.

بیشتر بخوانید
طرح حمایتی دولت کانادا از مشکلات ناشی از ویروس کرونا

مرحله 2: شما اعلامیه را امضا می‌کنید. عضو خانواده شما در کانادا درخواست مجوز و اعلامیه قانونی را که پر کرده اند برای شما ارسال می‌کند. فرم را امضا می‌کنید و برای اعضای خانواده خود در کانادا ارسال می‌کنید.

مرحله 3: عضو خانواده شما با اعلامیه رسمی‌فرم را امضا می‌کند. هنگامی‌که فرم را به عضوی از خانواده خود در کانادا ارسال کردید، آنها باید فرم را با اعلامیه رسمی‌در برابر هر مقام رسمی‌ مانند کمیساریای سوگندها، وکیل یا محضردار، امضا کند.

مرحله 4: یک نسخه از فرم تکمیل شده و امضا شده را دریافت کنید

عضو خانواده شما در کانادا باید یک نسخه از درخواست تکمیل شده و امضا شده برای مجوز و اعلامیه قانونی را برای شما ارسال کند.

مرحله 5: برای سفر مجوز کتبی را از اداره مهاجرت درخواست کنید

هنگامی‌که یک نسخه از درخواست تکمیل شده و امضا شده برای مجوز و اظهارنامه قانونی را در اختیار دارید، از آن به عنوان مدرکی در رابطه با اعضای خانواده خود استفاده کنید و از اداره مهاجرت مجوز کتبی درخواست کنید.

بدون توجه به اینکه از کجا سفر می‌کنید، به مجوز کتبی IRCC نیاز دارید.

نحوه درخواست مجوز کتبی به این بستگی دارد که آیا قبلاً یک سند مسافرتی معتبر مانند ویزای اقامت موقت (TRV) یا مجوز سفر الکترونیکی (eTA) دارید یا خیر.

تا زمانی که مجوز کتبی خود را از IRCC دریافت نکنید، نباید پرواز به کانادا را رزرو کنید.

جهت درخواست مجوز باید به ادرس زیر ایمیل بزنید.

IRCC.COVID-TravelExemptions-Exemptionsdevoyage-COVID.IRCC@cic.gc.ca

مرحله 6: هنگام سفر کپی از برنامه خود را برای مجوز و اعلامیه قانونی به همراه بیاورید.هنگام سفر باید کپی از برنامه مجوز و اعلامیه قانونی و همچنین مجوز کتبی را به همراه داشته باشید. این اجباری است در غیر این صورت، اجازه ورود به پرواز یا ورود به کانادا را نخواهید داشت.

بیشتر بخوانید
ویروس کروناو بسته شدن مرزهای کانادا

وقتی فرم با اعلامیه رسمی‌امضا شد، شش ماه فرصت دارید که به کانادا سفر کنید. اگر ظرف شش ماه سفر نکنید، به یک اعلامیه قانونی جدید نیاز دارید.

 

فرم درخواست را از طریق این لینک دانلود نمایید.

سفر به دلایل عاطفی

دوستان و خانواده می‌توانند به دلایل عاطفی و وابستگی به افراد کانادایی و به دلایل خاص و موجه مجوز ورود به کشور کانادا دریافت کنند.

اگر به یکی از دلایل زیر به کانادا می‌روید می‌توانید از محدودیت سفر و آزادی محدود قرنطینه معاف شوید:

حضور در آخرین لحظات زندگی برای یکی از عزیزان، یا حمایت یا مراقبت از شخصی که به شدت بیمار است.

برای پشتیبانی پزشکی از شخصی که به آن نیاز دارد ؛ و برای شرکت در مراسم تشییع جنازه، یا مراسم پایان زندگی.

قبل از ورود به کانادا، هم برای معافیت از محدودیت های مرزی و هم برای آزادی محدود از قرنطینه، نیاز به تأیید قبلی دارید. در غیر این صورت نمی‌توانید سوار هواپیما شوید یا وارد کانادا شوید و مشمول شرایط قرنطینه اجباری خواهید شد.

هر شخصی که به کانادا سفر می‌کند باید فرم درخواست خود را پر کند. برای ارائه درخواست به یک نامه پشتیبانی مورد نیاز یا اثبات مرگ و همچنین هرگونه مجوز بازدید از سایت لازم نیاز دارید.

بسته به شرایط خود، ممکن است به همه موارد موجود در لیست زیر نیازی نداشته باشید:

 نامه پشتیبانی مورد نیاز، تکمیل و امضا شده توسط یک متخصص بهداشت و درمان دارای مجوز، گواهی اینکه شما باید در کانادا باشید:

در آخرین لحظات زندگی برای عزیزی حضور داشته باشید یا از شخصی که به شدت بیمار است حمایت کنید. یا از کسی که دلیل پزشکی دارد مراقبت یا حمایت کند.

بیشتر بخوانید
قرعه کشی برنامه اکسپرس اینتری April 16, 2020

در صورت نیاز به شرکت در مراسم خاکسپاری یا پایان زندگی، کانادا اسناد زیر را می‌پذیرد:

  • بیانیه مرگ
  • گواهی پزشکی مرگ
  • جواز دفن
  • گواهی فوت

اگر به بیمارستان یا مکان دیگری که در آن ممکن است با افراد آسیب پذیر در تماس باشید، ممکن است از سایتی که از آن بازدید می‌کنید نیز مجوز لازم داشته باشید. کانادا قصد دارد طی هفت روز کاری درخواست ها را پردازش کند، اما یادداشت می‌کند که برخی موارد سقوط خواهد کرد خارج از استاندارد خدمات است.

هر استان و سرزمین ممکن است الزامات و فرایندهای اضافی برای رهاسازی محدود داشته باشد.

شرایط سفر به کانادا

مسافران بین المللی همچنین هنگامورد باید دارای مدارک شناسایی معتبر و ویزا ورود باشند. افسران مرزبانی تایید نهایی ورود را صادر می کنند. به همراه مجوز ورود شما همچنین می بایست دارای برنامه قرنطینه 14 روزه داشته باشید و اگر در منزل شخصی می خواهید دوران قرنطینه را طی کنید می بایست رضایتنامه ان فرد را نیز به همراه داشته باشید.
 

 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *