ریجکت شدن ویزا کانادا

ریجکت شدن ویزا کانادا


اولین اقدام بعد از ریجکت شدن ویزا کانادا- نت آفیسر

متاسفانه به دلیل تقاضای زیاد برای دریافت ویزا توریستی کانادا و همچنین درخواست پناهندگی افرادی که در گذشته ویزا توریستی کانادا را دریافت کرده‌اند، باعث شده که با درخواستشان توسط اداره مهاجرت کانادا مخالفت شده و ویزای آن‌ها ریجکت شود.

سازمان مهاجرتی جهاندیده در این مقاله به صورت کامل در رابطه با دلایل ریجکت شدن ویزا توریستی کانادا و رفع نواقص برای اقدام مجدد پرداخته است تا افرادی که قصد دارند مجدد اقدام نمایند بتوانند به کمک این مقاله نقاط ضعف خود را پوشش بدهند و برای دریافت ویزا توریستی کانادا اقدام نمایند.

افرادی که ویزای توریستی آن‌ها توسط اداره مهاجرت کانادا ریجکت می‌شود نمی‌تواندد به خود دادگاه اداره مهاجرت شکایت کنند، اما طبق قوانین دولت کانادا این افراد می‌توانند به دولت فدرال مبنی بر اینکه تصمیم آفیسر اداره مهاجرت بر خلاف قوانین کانادا بوده و دچار اشتباه شده است شکایت نمایند. لازم به ذکر است که اثبات این که آفیسر دچار اشتباه شده کار بسیار سختی می‌باشد. پیشنهاد تیم مهاجرتی جهاندیده، دریافت نت آفیسر اداره مهاجرت که تمامی دلایل ریجکتی ویزا در آن ذکر شده است می‌باشد تا با رفع نواقص و اقدام مجدد برای دریافت ویزا توریستی کانادا اقدام گردد.

لازم به زکر است زمانی ویزای توریستی افراد ریجکت می‌شود نامه‌ای توسط اداره مهاجرت ارسال می‌گردد که نظرات کلی آفیسر در آن ذکر شده است. برای اینکه شما از ریز دلایل و مدارکی که در گذشته به اداره مهاجرت ارسال نموده‌اید، می‌توانید درخواست نت ‌آفیسر خود را از اداره مهاجرت کانادا ثبت نمایید.

اگر ویزای شما ریجکت شده است می‌توانید توسط تیم بزرگ مهاجرتی جهاندیده از ریز دلایل ریجکتی خود در نت آفیسرآگاهی پیدا کنید و همچنین با مشاوره تخصصی توسط وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و رفع نواقص مجددا برای دریافت ویزا کشور کانادا اقدام نمایید.

نت آفیسر یا نت پرونده ریجکتی که اصطلاح انگلیسی آن GCSM  یا CAIPS می‌باشد،  گزارش و یادداشت‌هایی است که افسراداره مهاجرت کانادا در زمان بررسی پرونده های متقاضیان انواع ویزاهای موقت و دایمی کانادا در پرونده قرار می‌دهد که تمام اتفاقات صورت گرفته بر روی پرونده از جمله دلایل ریجکتی ویزا کانادا را نشان می‌دهد.

همچنین اداره مهاجرت از طریق همین سیستم ATIP مدارک ارسال شده در پرونده انواع ویزاهای کانادا را به صورت الکترونیکی به افراد می‌دهد. افرادی که قبلا تقاضا ویزا توریستی نموده‌اند بهتر است نسبت به دریافت نت و مدارک ارسال شده پرونده قبلی خود اقدام کنند تا با آگاهی از دلایل اصلی ریجکتی و همچنین اطلاع از مدارک ارسال شده قبلی بتوانند با رفع نواقص پرونده مجددا برای ویزا توریستی اقدام نمایند.

این موضوع از این نظر اهمیت دارد که بسیار مشاهده شده است که متاسفانه برخی آژانسها و یا موسسات مهاجرتی به دلیل ناآگاهی و عدم تخصص، و یا عامدانه و به دلیل افزایش شانس دریافت ویزا، بدون اطلاع فرد متقاضی مدارک تقلبی و حتی مدارک اشتباهی در پرونده افراد قرار داده‌اند. اتفاق ناخوشایندی که می‌افتد این است که فرد بعدها برای ویزا و یا حتی برنامه های اقامتی اقدام می‌کند و بعدا با ریجکت شدن توسط اداره مهاجرت و دریافت نت آفیسر متوجه می‌شود که در دفعات قبلی مدارک تقلبی و حتی غیرواقعی ارسال شده است که با مدارک و اطلاعات پرونده جدید کاملا متفاوت است و آفیسر نیز به همین دلیل به راحتی پرونده را ریجکت می‌کند. در طی بررسی پرونده افراد مختلف بارها دیده‌ایم که افراد مجرد به عنوان افراد متاهل دارای فرزند به اداره مهاجرت معرفی شده اند که هنگامی که فرد با یک فرد مقیم کانادا ازدواج نموده بود و قصد دریافت اقامت از طریق برنامه اسپانسرشیپی را داشت متاسفانه به دلیل اینکه در پرونده قبلی متاهل معرفی شده بود نتوانست به کانادا مهاجرت کند.

 بنابراین چنانچه مطمین نیستید که نماینده شما در پرونده قبلی چه مدارکی ارسال کرده هست حتما توصه می‌شود از طریق خدمات دریافت مدارک اداره مهاجرت مدارک خود را دریافت کنید تا اگر نیز مدارک تقلبی و غیرواقعی ارسال شده است پیش از تشکیل پرونده جدید نسبت به برطرف نمودن اشکالات اقدام شود.

ضمنا اگر یک یا دوبار درخواست ویزا شما ریجکت شده است این بدین معنی نیست که دیگر شانسی نخواهید داشت. توصیه می‌کنیم با دریافت نوت پرونده قبلی و دریافت مشاوره تخصصی از مشاوران و وکلای رسمی‌اداره مهاجرت اقدام مجدد نمایید.

چه مدت بعد از ریجکت شدن ویزا کانادا مجدد اقدام کنیم ؟

نیازی نیست که زمان خاصی تعریف شود برای اقدام مجدد از زمان ریجکت شدن ویزا توریستی کانادا. افراد بلافاصله پس از ریجکت شدن می‌توانند تقاضای نت آفیسر پرونده دهند و با رفع نواقص مجدد برای دریافت ویزا اقدام نمایند.

آیا برای اقدام مجدد پس از ریجکتی ویزا کانادا باید انگشت‌نگاری انجام دهیم ؟

نکته مثبت در اقدام مجدد این است که فرد متقاضی نیازی به انگشت نگاری نخواهد داشت اگر در 10 سال گذشته برای دریافت انواع ویزاهای کانادا انگشت نگاری انجام داده باشد. بنابراین نیازی به سفر به کشورهای دیگر نخواهید داشت که طبیعتا کار را برای اقدام مجدد راحت خواهد کرد.

سازمان مهاجرتی جهاندیده با مدیریت مشاور رسمی‌ مهاجرت آقای مرتضی جهاندیده آمادگی دارد تا خدمات تخصصی خود را جهت اقدام برای دریافت ویزا توریستی کشور کانادا به شما ارائه نماید.

 

 

بیشتر بخوانید
ارزیابی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به کانادا توسط موسسه WES

 

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!