تمدید 18 ماهه مجوز کار فارغ‌التحصیلان - سازمان مهاجرتی جهاندیده

تمدید 18 ماهه مجوز کار فارغ‌التحصیلان


دولت کانادا سیاست جدیدی را برای کمک به دانشجویان بین‌المللی سابق، جهت کار و زندگی در کانادا اعلام کرد.

بر اساس خبر منتشر شده در روز 8 ژانویه 2021، دولت کانادا تلاش‌هایی برای حمایت از دانشجویان بین‌المللی اعطاء کرد که طبق دستور آقای مارکو ایل مندیچینو، وزیر مهاجرت و شهروندی کانادا،  به افرادی که ویزا کار پس از تحصیل دارند (PGWP) که منقضی شده یا در حال انقضاء است، یک مجوز کار 18 ماهه تعلق می‌گیرد و دانشجویان می‌توانند درخواست اجازه کار خود را ثبت نمایند، تا تجربه کار کانادایی را کسب کنند و آینده خود را در این کشور بسازند.

متاسفانه در یک‌ سال اخیر به دلیل شرایطی که توسط بیماری همه‌گیری کرونا در سرتاسر دنیا به وجود آمد، بازار کار کانادا نیز بسیار آسیب دید و گروهی از فارغ‌التحصیلان موسسات آموزشی کانادا در زمینه کاریابی و ورود به مراحل اخذ اقامت دائم دچار مشکل شدند.

که دولت کانادا تلاش زیادی کرده است تا دانشجویان بین‌المللی را ترغیب به دریافت اقامت دائم در کانادا کند، زیرا آنها به ایجاد شغل و پر کردن کمبود نیروی کار کمک می‌کنند تا تجارت این کشور پیشرفت کند. آنها مهارت‌های شغلی و زبانی قوی دارند، که با توجه به تحصیلات و تجربه کاری که در کانادا کسب می‌کنند تقویت می‌شود، بنابراین به طور معمول شرایط لازم برای درخواست اقامت دائم را دارند.

بیش از 58000  فارغ‌التحصیل در سال 2019  موفق به دریافت اقامت دائم خود در کشور کانادا شدند.

همانطور که با موج دوم همه گیری روبرو هستیم  و دولت کانادا در تلاش است تا  مسیری را برای بهبود خود ترسیم کند، جذب مهاجران ماهر بخشی اصلی از برنامه کانادا است. این سیاست جدید به فارغ‌التحصیلان بیشتر کمک می‌کند تا نیازهای مبرم در زمینه‌هایی مانند مراقبت‌های بهداشتی،  فناوری و موارد دیگر را پر کنند. همانطور که خواهیم دید، این حتی به دانشجویان بین‌المللی سابق کمک خواهد کرد که آینده خود را در کانادا بسازند،  و از طریق کسب تجربه در کار‌های کوچک و بزرگ  به بهبود کوتاه مدت و شکوفایی بلند مدت کانادا نیز کمک کنند.

بیشتر بخوانید
برگزاری اولین مراسم آنلاین شهروندی کانادا

 

این سیاست جدید به این معنی است که دانشجویان جوان از خارج از کشور که در کانادا تحصیل کرده‌اند می‌توانند در آنجا بمانند و کار پیدا کنند، در حالی که اطمینان حاصل می‌کند که کانادا نیازهای فوری اقتصادی امروز و فردای افراد را برآورده می‌کند. پیام دولت کانادا به دانشجویان و فارغ التحصیلان بین‌المللی این است: ما فقط نمی‌خواهیم شما در اینجا تحصیل کنید، ما می‌خواهیم شما در کانادا بمانید.

الزامات برنامه:

  • فارغ‌التحصیلانی که ویزا کار پس از تحصیل (PGWP) را دارند که در تاریخ 30 ژانویه 2020 یا بعد از آن منقضی شده باشد. و یا از تاریخ انقضاء آن کمتر از 4 ماه مانده باشد.
  • فرد همچنان در کانادا حضور داشته باشد.
  • ویزای موقت فرد اعتبار داشته باشد و یا برای تمدید آن اقدام کرده باشد.

 

مدت زمان درخواست برای این برنامه از تاریخ 27 ژانویه (January)  2021 تا تاریخ  27ژوئن

(June) 2021 خواهد بود.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!