جزیره پرنس ادوارد
Prince Edward Island

سازمان خدمات مهاجرت به کانادا جهاندیده (Jahandideh Immigration Services Inc) شرکتی کانادایی ثبت شده طبق مقررات دولت فدرال کانادا می‌باشد که با مدیریت آقای مرتضی رفیع جهاندیده  مشاور رسمی مهاجرت به کانادا و سایر کشورها و عضو رسمی سازمان سیاست گذاری و نظارت بر مشاورین مهاجرت کانادا (ICCRC)  در زمینه اخذ اقامت دائم و موقت کانادا و سایر کشورها فعال می‌باشد

جزیره پرنس ادواردکوچکترین استان کاناداست که با ساحل‌های سنگی زیبا شناخته میشود و یکی از شرقی ترین استان‌های دریایی کانادا است و در خلیج سنت لارنس واقع شده است. این استان در سال 1534 توسط ژاک کارتیه کشف شد. اقوام میکماک از ساکنان اولیه و افراد بومی این جزیره می‌باشند که این جزیره را اپک ویتک که به معنای گهواره خاکی روی امواج است می‌نامند.

استان ساسکاچوان
استان :…..جزیره پرنس ادوارد

مرکز……….جزیره پرنس ادوارد

مساحت :…………..25000

جمعیت:…………….20000

سازمان خدمات مهاجرت به کانادا جهاندیده

جزیره پرنس ادوارد(استان باغ و بستان)

جمعیت استان پرینس ادوارد تنها 154/000 نفر می‌باشد و مساحت آن 5/660 کیلومتر مربع می‌باشد. این استان به داشتن مناطق زیبای طبیعی و 800 کیلومتر خط ساحلی معروف می‌باشد.بزرگترین شهر و مرکز این استان، شهر شارلوت تاون Charlottetown)  ) با جمعیتی در حدود 40,000 نفر است.

اقتصاد و اشتغال در پرینس ادوارد

صنایع عمده در استان پرینس ادوارد کشاورزی، توریسم، شیلات، و تولیدات صنعتی می‌باشد. در بخش کشاورزی سیب زمینی بیشترین و مهمترین محصول می‌باشد و حدود 30 درصد کل سیب زمینی تولید شده در کانادا در داین استان کشت می‌شود. صنعت شیلات و ماهیگیری نیز یکی دیگر از صنایع مهم اقتصادی است. ماهی‌های تن، خرچنگ، صدف‌های خوراکی این جزیره در سرتاسر کانادا و جهان معروف است.

اگرچه صنایع غذایی بخش اصلی تولید در این استان است، اما در سال‌ها اخیر فن آوری‌های مدرن به خصوص در زمینه پزشکی، الکترونیک و کشاورزی به بخش مهمی از تولیدات پرینس ادوارد تبدیل شده است

تحصیل در پرینس ادوارد

در این استان همانند سایر استانهای کانادا، تحصیل تا سن 20 سالگی تا پایان دبیرستان برای شهروندان کانادا و یا مهاجرانی که به عنوان شهروند کانادایی مشغول به زندگی هستند رایگان می‌باشد.

تنها دانشگاه جزیره پرنس ادوارد دانشگاه University of Prince Edward Island  (PEIU) می‌باشد که یک دانشگاه دولتی است و در سال 1969 در شارلوت تاون احداث شده و تنها دانشگاه موجود در این استان است.

کالج دولتی Holland college و کالج Atlantic Veterinary واقع در دانشگاه پرنس ادوارد نیز در این استان خدمات آموزشی ارایه می‌دهند.