شرایط دریافت جاب‌آفر ( پیشنهاد شغلی ) در کانادا

افرادی که قصد دارند از طریق پیشنهاد شغلی ( جاب‌آفر ) به کانادا مهاجرت کنند خواندن مقالات زیر برای آن‌ها اجباری است.

داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمایان کانادایی یکی از بهترین‌ روش‌های مهاجرتی برای مهاجرانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند می‌‌باشد، اما در سالیان اخیر همواره افراد سودجو و یا بعضی از آژانس‌ها و دفاتر مهاجرتی باعث شده‌اند که خیلی از متقاضیان سرمایه خود را با وعده‌ی دریافت جاب‌آفر از کارفرمایان کانادایی از دست بدهند.
دولت کانادا برای رشد و پیشرفت در مشاغل مختلف به کارفرمایان کانادایی این اجازه را خواهد داد پس از به اثبات رساندن عدم وجود نیروی کار در کشور کانادا، کارفرمایان کانادایی مجوز صدور دعوتنامه برای نیروی کار خارجی را دریافت خواهند کرد.
ما در این مقاله سعی خواهیم داشت که روش دریافت جاب‌آفر از کارفرمایان کانادایی را به صورت کامل و جامع خدمت شما عزیزان شرح دهیم.
در همین زمینه آقای مرتضی رفیع جهاندیده وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا ویدیویی تهیه نموده‌اند و از تمام زوایا شرایط دریافت جاب‌آفر از کارفرمایان کانادایی را توضیح داده‌اند که پیشنهاد میکنیم قبل از هرگونه اقدام این ویدیو روا تماشا نمایید.

جاب‌آفر کانادا چیست ؟

جاب‌آفر کانادا یا همان پیشنهاد شغلی مدرکی است که کارفرمای کانادایی برای استخدام نیروکار نیاز دارد تمام قوانین شامل حقوق کارمند، ساعات کاری به همراه میزان مالیات کسر شده از کارمند، تمامی قوانین و ضوابط شغلی و وظایف شغلی کارمند در آن شرح داده شود.

مراحل دریافت جاب‌آفر و ویزا کار کانادا

در ابتدا افردای که تمایل به دریافت ویزای کار یا همان جاب‌آفر را دارند باید از یکی از کارفرمایان کانادایی پیشنهاد شغلی داشته باشند.
بیشتر کارفرمایان ترجیح میدهند که نیروی کار خود را از کشور کانادا استخدام نمایند اما در بعضی از مشاغل ممکن است نیروی کار کانادایی وجود نداشته باشد که در این موارد کارفرمایان میتوانند تقاضای نیروی کار از خارج کشور کانادا را دهند و برای آن‌ها جاب آفر صادر نمایند.
پروسه صدور جاب‌آفر برای برای کارفرمایان کانادایی به این صورت میباشد که ابتدا باید آن‌ها در مجلات سایت‌های استخدام نیروی کار در کشور کانادا به مدت 3 ماه آگهی استخدام دهند، چنانچه در این مدت زمان موفق به جذب نیروی کار کانادایی نشدند کارفرمایان در کشور کانادا می‌توانند مدرک LMIA  دریافت نمایند که به واسطه این مدرک آن‌ها میتوانند اقدام به جذب نیروی کار خود از خارج از کشور کانادا کنند.
پس از انجام مراحل ذکر شده توسط کارفرما، متقاضی می‌تواند جهت بررسی و انگشت‌نگاری به یکی از مراکز VAC مراجعه نماید.

LMIA در پروسه جاب‌آفر و دریافت ویزا کار کانادا به چه معنی میباشد ؟

LMIA چیست؟

LMIA مخفف عبارت Labour Market Impact Assesment به معنای ارزیابی تاثیر بازار کار می‌باشد. سندی است که یک کارفرما کانادایی ممکن است قبل از استخدام کارگر خارجی به آن نیاز داشته باشد.

بیشتر بخوانید
چگونه نامه شغلی مناسب برای برنامه‌های مهاجرتی کانادا تهیه کنیم؟

مهاجرت به کانادا از طریق کار به نامه LMIA نیاز دارد، این نامه توسط اداره Employment and social Development Canada (ESDC) به افسر پرونده ویزا ارائه می‌شود.

اگرچه کارفرما کانادایی قصد داشته باشد نیروی کار غیر کانادایی را استخدام کند، ابتدا باید به دولت کانادا ثابت کند که با پست کردن آگهی در سایت‌های مربوطه،  موفق به پیدا کردن نیروی کار مورد نظر از افراد کانادایی و یا افراد مقیم دائم کانادا نشده است.  می‌تواند برای استخدام نیروی کار خارجی موقت برای جبران کمبود نیروی کار درخواست کند و با اثبات صلاحیت‌های فرد  برای آن‌ها جاب‌آفر صادر نماید.

همچنین میزان حقوق در نظر گرفته شده برای آن شغل باید مبنی بر پایه حقوق میانگین آن شغل در کانادا باشد. چنانچه کارفرما تمامی این موارد را رعایت کند و همچنان نیازمند جذب نیروی خارجی مورد نظر باشد، متقاضی باید سندی به نام LMIA  دریافت کند.    

این نکته را در نظر داشته باشید که گرفتن سند LMIA  به معنای دریافت مجوز کار و یا ویزای کشور کانادا نخواهد بود. هنگامی که کارفرما نامه LMIA  دریافت کرد. نیرو کار می‌تواند اقدامات لازم را برای دریافت ویزا کار از طریق اداره مهاجرت کانادا انجام دهد که خود مستلزم تهیه و ارسال مدارک و فرم‌های جداگانه می‌باشد.

مدارک لازم جهت درخواست ویزا کار:

 • نامه پیشنهاد کاری
 • قرارداد
 • کپی از LMIA
 • شماره نامه LMIA

 

نحوه صدور LMIA

 • شما به دریافت نامه LMIA از سازمان استخدام و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) نیاز دارید.
 • روند درخواست LMIA به نوع برنامه ای که از طریق آن استخدام میکنید بستگی دارد.

 

 

الزامات صدور LMIA

 • پرداخت مبلغ 1000 دلار کانادا توسط کارفرما بابت درخواست نامه LMIA
 • فقط زبانهای انگلیسی و فرانسوی را می‌توان به عنوان الزامات شغلی برای صدور LMIA اعلام کرد. مگر این که کارفرما ثابت کند که زبان دیگری برای شغل مورد نظر لازم است.
 • ثبت درخواست نیروی کار مورد نیاز کارفرما در بازار کار کانادا حداقل 4 هفته قبل از ثبت درخواست نامه LMIA.
 • ارائه یک نسخه از نامه LMIA به کارگر پس از صدور، جهت درخواست ویزا کار.

در اکثر موارد کارفرمای شما برای پشتیبانی از پیشنهاد شغلی شما در برنامه اکسپرس انتری به LMIA نیاز دارد، ولی برخی از پیشنهادات شغلی هم نیازی به LMIA  ندارند اگر:

 • شما حداقل 1 سال (یا مقدار مساوی کار نیمه وقت) برای کارفرمایان تمام وقت کار کرده باشید.
 • یک پیشنهاد شغلی معتبر دارید
 • یک پیشنهاد شغلی معاف از LMIA دارید که شامل شرایط زیر می‌باشد:
 • یک قرارداد بین‌المللی که شامل مشاغل ( متخصصان، بازرگانان، سرمایه‌گذاران) باشد
 • یک قرارداد استانی فدرال که شامل پروژه‌های سرمایه‌گذاری قابل توجه می‌باشد
 • عضو گروه‌های منافع کانادا باشید که کارفرما شما ثابت کند که شما یک مزیت مهم برای مسائل اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کانادا هستید که شامل مشاغل (مهندسان مستقل، کارگران فنی، هنرمندان خلاق) می‌باشد.
بیشتر بخوانید
نکات مهم قبل از مصاحبه تحصیلی کانادا

نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که  برای مشاغل تجاری، که معاف از LMIA  هستند، حداکثر 2 کارفرما می‌توانند پیشنهاد شغلی ارائه دهند و فرد باید برای هر دو کارفرما کار کند ولی در نظر داشته باشد که با وجود عدم نیاز به نامه  LMIA دریافت اجازه کار اجباری می‌باشد.

 

چگونه می‌توانیم در کانادا جاب‌آفر بگیریم

دریافت جاب‌آفر از کافرمایان کانادایی برای افرادی که خارج از این کشور حضور دارند ممکن است کمی پیچیده باشد اما امری شدنیست و خیلی از افراد بوده‌اند در گذشته که موفق به دریافت جاب‌آفر شده‌اند.

بعضی از افراد که اقوامشان در کانادا زندگی میکنند و خود فرد نیز دارای مهارت‌هی شغلی بوده است، توانسته‌اند از این طریق با کارفرمایان کانادایی ارتباط برقرار کنند و موفق به دریافت جاب‌آفر یا همان پیشنهاد شغلی از کشور کانادا شوند.

برای مثال : فردی ایرانی در یک شرکت کانادایی مشغول به کار بوده و شرکت نیاز به نیروی کار داشته و کارمند ایرانی که از دوستان و یا آشنایان شما است با توجه به اعتمادی که کارفرما به او دارد شما را معرفی میکند و کارفرمای کانادایی برای شما جاب‌آفر صادر مینماید.

و اما یکی از راه‌های دیگری که افراد بسیار زیادی توانسته‌اند موفق به دیافت جاب‌آفر شوند آشنایی با کارفرمایان کانادایی از طریق وبسایت‌های کاریابی در کشور کاناداست.

افراد متقاضی می‌توانند از طریق این وبسایت‌ها کارفرمایان در کشور کانادا را جستجو کنند و با آن‌ها ارتباط گرفته و رزومه خود را ارسال نمایند.

گرچه کارفرمایان کانادایی ترجیح می‌دهند نیروی کار خود را از داخل کشور کانادا استخدام نمایند اما موارد بسیار ذیادی در گذشته وججود داشته که افراد از خارج از کشور کانادا موفق به اخذ جاب‌آفر شوند.

 

معرفی معتبرترین سایت‌های کاریابی کشور کانادا برای افرادی که تمایل به دریافت جاب‌آفر را دارند

در این مقاله چند مورد از معتبرترین وبسایت‌های کاریابی در کشور کانادا را به شما دوستان معرفی خواهیم کرد.

در این وبسایت‌ها افراد میتوانند با تمامی کارفرمیان کشور کانادا آشنایی پیدا کنند و با آن‌ها ارتباط بگیرند.

بیشتر بخوانید
تحصیل در مدارس کانادا

پیشنهاد میشود رزومه خود را کامل و جامع برای کارفرمایانی که تمایل نشان می‌دهند ارسال نمایید زیرا آن‌ها باید متقاعد شوند که شما در زمینه شغلی مورد نظر بسیار مفید هستید و هیچ فرد کانادایی قابلیت انجام دادن تبحر شما را ندارد.

در صورت داشتن رزومه قوی میتوانید بسیار امیدوار باشد که کارفرمای کانادایی حاضر به ارائه دادن جاب‌آفر و پروسه دریافت LMIA شود.

www.canadajobbank.com

www.indeed.ca.com

www.workopolis.com

www.working.com

www.jobboom.com

www.allsarjobs.ca.com

www.eluta.ca.com

www.linkdin.com

                                                                                            www.monster.com

www.roberthalf.com

www.careerbuilder.ca.com

خطرات پیشنهاد خرید جاب‌آفر ( جاب‌آفر صوری ) در کانادا

متاسفانه در حال حاضر خیلی از افراد اقدام که کارهای غیر قانونی برای خرید جاب‌آفر صوری میکنند که این اقدام خطرات بسیار زیادی را ممکن است برای فرد متقاضی ایجاد کند که در این مقاله نمونه‌هایی از آن را باهم مرور خواهیم کرد.

در مجموع خرید و فروش جاب‌آفر توسط دولت کانادا ممنوع میباشد و هیچ فرد و یا نهادی حق خرید و فروش جاب‌آفر را نخواهد داشت. اما بعضی از موسسات اقدام به خرید و فروش جاب‌آفر میکنند که این مورد خطرات بسیار زیادی خواهد داشت، برای مثال این افراد از هرگونه جعل اسناد و پرونده‌سازی برای بالا بردن شانس دریافت ویزا استفاده خواهند کرد که شاید برای شما در این مرحله کارساز واقع شود ولی در آینده و هنگام اقدام برای دریافت اقامت دائم کانادا مشکلات بسیار زیادی را بوجود خواهد آورد. به یک نمونه از این خطرات اشاره می‌کنیم :

پس از اینکه شما سابقه کار کانادایی را به دست آوردید و تصمیم به اقدام برای مهاجرت به کانادا میگیرید، نیاز خواهید داشت که تمامی سوابق شغلی و تحصیلی خود در سالیانه گذشته ارائه کنید، افرادی که برای شما اقدام به خرید جاب‌آفر کرده‌اند مطمئنن مدارک جعلی بسیار زیادی را در پرونده‌ شما قرار داده‌اند و شما از آن آگاهی ندارید و تناقض در مدارک ارائه شده شما میتواند خطرات بزرگی مانند قرار گفتن در بلک‌لیست اداره مهاجرت کانادا برای همیشه را بوجود آورد.

از مشکلات دیگری که ممکن است دریافت جاب‌آفر غیر قانونی برای شما بوجود بیاورد این میباشد که، شرکت و یا نهادی که برای شما جاب‌آفر صادر میکند تمامی حقوق، ساعت کاری شما، سمت شما در آن ذکر شده است و شما ملزم به کار کردن در همان سمت هستید، ولی آن شرکت نیاز به شما نخواهد داشت و شما پس از وود به کشور کانادا متوجه این موضوع خواهید شد.

پیشنهاد میکنیم اگر فردی ادعا کرد برای شما جاب‌آفر واقعی دریافت میکنند حتما استعلام بگیرید و سعی کنید مستقیما با آن کارفرما ارتباط داشته باشید.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!