شرایط دریافت جاب‌آفر ( پیشنهاد شغلی ) در کانادا

شرایط دریافت جاب‌ افر( پیشنهاد شغلی ) در کانادا


شرایط دریافت جاب‌ افر ( پیشنهاد شغلی ) در کانادا

داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمایان کانادایی یکی از بهترین‌ روش‌های مهاجرتی برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند می‌‌باشد، اما در سالیان اخیر همواره افراد سودجو و یا بعضی از آژانس‌ها و دفاتر مهاجرتی باعث شده‌اند که خیلی از متقاضیان سرمایه خود را با وعده‌ دریافت جاب‌ افر از کارفرمایان کانادایی از دست بدهند. پیشنهاد شغلی در واقع دعوتنامه ای است که یک کارمند بالقوه برای کار در موقعیتی خاص برای یک کارفرما، از طریق کارفرما به کارمند ارسال می گردد که این پیشنهاد شغلی شامل حقوق ؛مزایا؛مسئولیت های شغلی و نام و عنوان فرد گزارش دهنده به سازمان کار و اقصاد کانادا می باشد.پیشنهادات شغلی هنگام استخدام کارمند و یا کارگران توسط کارفرما یا مدیر شرکت ارایه می گردد و جزییاتی شامل تعریف شغل، غرامت و مزایای در نظر گرفته شده برای کارمند و کارگران است.

انها می توانند بصورت کتبی یا شفاهی پیشنهاد شغلی خود را تحویل بدهند و کارمندان با پذیرش این پیشنهاد، رد یا مذاکره درباره شرایط پیشنهادی به کارفرمای خود پاسخ دهند.

پیشنهاد نامه همچنین ممکن است ساعات کاری مورد نظر، تاریخ شروع کار و جزییات بیشتری را که برای دانستن کارمند احتمالی را شامل شود.

دولت کانادا برای رشد و پیشرفت در مشاغل مختلف به کارفرمایان کانادایی این اجازه را خواهد داد پس از به اثبات رساندن عدم وجود نیروی کار در کشور کانادا، کارفرمایان کانادایی مجوز صدور دعوتنامه برای نیروی کار خارجی را از دولت دریافت نمایند.

ما در این مقاله سعی خواهیم داشت که روش دریافت جاب‌ افر از کارفرمایان کانادایی را به صورت کامل و جامع خدمت شما عزیزان شرح دهیم.

در همین زمینه آقای مرتضی رفیع جهاندیده وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا ویدیویی تهیه نموده‌اند و از تمام زوایا شرایط دریافت جاب‌ افر از کارفرمایان را توضیح داده‌اند که پیشنهاد میکنیم قبل از هرگونه اقدام این ویدیو را تماشا نمایید.

 

جاب‌ افر کانادا چیست ؟

جاب‌ افر کانادا یا همان پیشنهاد شغلی مدرکی است که کارفرمایان کانادایی برای استخدام نیروکار نیاز دارند. در این نامه باید تمام قوانین شامل حقوق کارمند، ساعات کاری به همراه میزان مالیات کسر شده از کارمند، تمامی قوانین و ضوابط شغلی و وظایف شغلی کارمند در آن شرح داده شود.

 

مراحل دریافت جاب‌ افر و ویزا کار کانادا

در ابتدا افردای که تمایل به دریافت ویزا کار یا همان جاب‌آفر را دارند باید از یکی از کارفرمایان کانادایی پیشنهاد شغلی داشته باشند.

بیشتر کارفرمایان ترجیح میدهند که نیروی کار خود را از کشور کانادا استخدام نمایند اما در بعضی از مشاغل ممکن است نیروی کار کانادایی وجود نداشته باشد که در این موارد کارفرمایان میتوانند تقاضای نیروی کار از خارج کشور کانادا را دهند و برای آن‌ها جاب‌ افر صادر نمایند.

پروسه صدور جاب‌آفر برای کارفرمایان کانادایی به این صورت می باشد که ابتدا باید آن‌ها در مجلات سایت‌های استخدام نیروی کار در کشور کانادا به مدت 3 ماه آگهی استخدام دهند، چنانچه در این مدت زمان موفق به جذب نیروی کار کانادایی نشدند، کارفرمایان در کشور کانادا می‌توانند مدرک LMIA که مخفف جمله Labour Market Impact Assessment می‌باشد را دریافت نمایند که به واسطه این مدرک آن‌ها میتوانند اقدام به جذب نیروی کار خود در خارج از کشور کانادا کنند.

پس از انجام مراحل ذکر شده توسط کارفرما، متقاضی می‌تواند جهت بررسی و انگشت‌نگاری به یکی از مراکز VAC مراجعه نماید.

LMIA در پروسه جاب‌ افر و دریافت ویزا کار کانادا به چه معنی میباشد ؟

LMIA  مخفف عبارت Labour Market Impact Assesment  به معنای ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار کانادایی می‌باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق کار به نامه LMIA  نیاز دارد، این نامه توسط اداره Employment and social Development Canada  (ESDC) به افسر پرونده ارائه می‌گردد. سندی است که کارفرما در کانادا قبل از استخدام کارگر خارجی ممکن است به آن نیاز داشته باشد.

چنانچه کارفرمایی بخواهد نیرویی غیر کانادایی را استخدام کند، ابتدا باید ثابت کند که نتوانسته شخص مورد نظرش را با توجه به نیاز فرصت شغلی در کانادا پیدا کند. در این صورت اگر کارفرما در صورت انجام دادن  آگهی های های استخدام در وب‌سایت‌های مربوطه نتواند فرد مورد نظر را بیابد و هیچ کارگر کانادایی یا افرادی که اقامت دایم دارند، برای انجام کار در دسترس نباشد می‌تواند برای استخدام نیروی کار خارجی موقت برای جبران کمبود نیروی کار درخواست کند و برای آن‌ها جاب‌ افر صادر نماید. البته در این راه لازم است ثابت شود که چگونه فرد مورد نظر دارای صلاحیت‌هایی است که در سایر متقاضیان کانادایی وجود نداشته است. همچنین میزان حقوق در نظر گرفته شده برای آن شغل باید مبنی بر پایه حقوق میانگین آن شغل در کانادا باشد. چنانچه کارفرما تمامی این مواردرا رعایت کند و همچنان نیازمند جذب نیروی خارجی مورد نظر باشد، می‌تواند سندی به نام LMIA  دریافت کند.   

این نکته را در نظر داشته باشید که گرفتن سند LMIA  به معنای دریافت مجوز کار و یا ویزای کشور کانادا نخواهد بود. شما می‌توانید پس از دریافت نامه LMIA  اقدامات لازم را برای دریافت ویزای کار از طریق اداره مهاجرت کانادا انجام دهید که خود مستلزم تهیه و ارسال مدارک و فرم‌های جداگانه می‌باشد.

نحوه صدور LMIA :

  • شما به دریافت نامه LMIA از سازمان استخدام و توسعه اجتماعی کانادا نیاز دارید
  • روند درخواست LMIA به نوع برنامه ای که از طریق آن استخدام میکنند بستگی دارد

الزامات صدور LMIA

کارفرمایانی که قصد دارند نیروی کار خارجی استخدام کنند، باید 1000  دلار کانادا برای ارائه درخواست LMIA پرداخت کنند. فقط زبانهای انگلیسی و فرانسوی را می توان به عنوان الزامات شغلی برای صدور LMIA و سمت شغلی در آگهی اعلام کند. مگر این که کارفرما اثبات کند که زبان دیگری برای شغل مورد نظر نیاز است.

علاوه بر این، کارفرما باید همه فرصت‌های شغلی را در بازار کار کانادا حداقل ۴ هفته قبل از ارائه درخواست برای LMIA  در آگهی‌های شغلی اعلام کند.

پس از صدور LMIA  کارفرما باید یک نسخه از نامه تایید را به هر کارگر موقت خارجی ارائه دهد تا هر کدام بتوانند برای اجازه کار درخواست کنند.

برای درخواست مجوز LMIA   یک کارگر به موارد زیر نیاز دارد:

  • نامه پیشنهاد کاری
  • قرارداد
  • کپی از LMIA
  • شماره نامه LMIA

در اکثر موارد کارفرمای شما برای پشتیبانی از پیشنهاد شغلی شما در برنامه اکسپرس انتری به LMIA نیاز دارد، ولی برخی از پیشنهادات شغلی هم نیازی به LMIA  ندارند اگر:

  • شما حداقل 1 سال (یا مقدار مساوی کار نیمه وقت) برای کارفرمایان تمام وقت در مجوز کار خود فعالیت کاری انجام خواهید داد.
  • یک پیشنهاد شغلی معتبر دارید
  • یک پیشنهاد شغلی معاف از LMIA دارید که شامل شرایط زیر می‌باشد:

1-   یک قرارداد بین المللی که شامل مشاغل ( متخصصان، بازرگانان، سرمایه گذاران) باشد

2-   یک قرارداد استانی فدرال که شامل پروژه های سرمایه گذاری قابل توجه می‌باشد

3-   عضو گروه‌های منافع کانادا باشید که کارفرما شما ثابت کند که شما یک مزیت مهم برای مسائل اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کانادا هستید که شامل مشاغل (مهندسان مستقل، کارگران فنی، هنرمندان خلاق) می‌باشد.

نکته: برای مشاغل ماهر تجاری که معاف از LMIA  هستند، حداکثر 2 کارفرما می‌توانند پیشنهاد شغلی ارائه دهند و شما باید برای هر دو کارفرما کار کنید ولی در نظر داشته باشید که با وجود عدم نیاز به نامه LMIA دریافت اجازه کار اجباری می‌باشد.

 

بیشتر بخوانید
ویزا تحصیلی کانادا

چگونه می‌توانیم در کانادا جاب‌ افر بگیریم ؟

دریافت جاب‌ افر از کافرمایان کانادایی برای افرادی که خارج از این کشور حضور دارند ممکن است کمی پیچیده باشد اما امری غی ممکن نیست و قابل انجام می باشدو خیلی از افراد دارای شرایطی اینچنین را داشته اند که در گذشته موفق به دریافت جاب‌ افر شده‌اند.

بعضی از افراد که اقوامشان در کانادا زندگی میکنند و خود فرد نیز دارای مهارت‌های شغلی بوده است، توانسته‌اند از این طریق با کارفرمایان کانادایی ارتباط برقرار کنند و موفق به دریافت جاب‌ افر یا همان پیشنهاد شغلی از کشور کانادا شوند.

برای مثال : فردی ایرانی در یک شرکت کانادایی مشغول به کار بوده و شرکت نیاز به نیروی کار داشته و کارمند ایرانی که از دوستان و یا آشنایان شما است با توجه به اعتمادی که کارفرما به او دارد شمارا معرفی میکند و کارفرمای کانادایی برای شما جاب‌ افر صادر مینماید.

و اما یکی از راه‌های دیگری که افراد بسیار زیادی توانسته‌اند موفق به دیافت جاب‌ افر شوند آشنایی با کارفرمایان کانادایی از طریق وبسایت‌های کاریابی در کشور کاناداست.

افراد متقاضی می‌توانند از طریق این وبسایت‌ها ؛کارفرمایان در کشور کانادا را جستجو کنند و با آن‌ها ارتباط گرفته و رزومه خود را ارسال نمایند.

گرچه کارفرمایان کانادایی ترجیح می‌دهند نیروی کار خود را از داخل کشور کانادا استخدام نمایند اما موارد بسیار زیادی در گذشته وجود داشته که افراد در خارج از کشور کانادا موفق به اخذ جاب‌آفر شوند.

معرفی معتبرترین سایت‌های کاریابی کشور کانادا برای افرادی که تمایل به دریافت جاب‌ افر را دارند

در این مقاله چند مورد از معتبرترین وبسایت‌های کاریابی در کشور کانادا را به شما دوستان معرفی خواهیم کرد.

در این وبسایت‌ها افراد میتوانند با تمامی کارفرمایان کشور کانادا آشنایی پیدا کنند و با آن‌ها ارتباط برقرار کنند.

پیشنهاد می‌شود رزومه خود را کامل و جامع برای کارفرمایانی که تمایل نشان می‌دهند ارسال نمایید زیرا آن‌ها باید متقاعد شوند که شما در زمینه شغلی مورد نظر بسیار مفید هستید و هیچ فرد کانادایی قابلیت انجام دادن مهارت خاصی که شما در ان تخصص دارید را ندارد.

در صورت داشتن رزومه قوی میتوانید بسیار امیدوار باشد که کارفرمای کانادایی حاضر به ارائه دادن جاب‌ افر و پروسه دریافت LMIA شود.

www.canadajobbank.com

www.indeed.ca.com

www.workopolis.com

www.working.com

www.jobboom.com

www.allsarjobs.ca.com

www.eluta.ca.com

www.linkdin.com

www.monster.com

www.roberthalf.com

www.careerbuilder.ca.com

خطرات پیشنهاد خرید جاب‌ افر ( جاب‌ افر صوری ) در کانادا

متاسفانه در حال حاضر خیلی از افراد اقدام به  کارهای غیر قانونی برای خرید جاب‌ افر صوری میکنند که این اقدام خطرات بسیار زیادی را ممکن است برای فرد متقاضی ایجاد کند که در این مقاله نمونه‌هایی از آن را باهم مرور خواهیم کرد.

در مجموع خرید و فروش جاب‌ افر توسط دولت کانادا ممنوع میباشد و هیچ فرد و یا نهادی حق خرید و فروش جاب‌ افر را نخواهد داشت. اما بعضی از موسسات اقدام به خرید و فروش جاب‌ افر میکنند که این مورد خطرات بسیار زیادی خواهد داشت، برای مثال این افراد از هرگونه جعل اسناد و پرونده‌سازی برای بالا بردن شانس دریافت ویزا استفاده خواهند کرد که شاید برای شما در این مرحله کارساز واقع شود ولی در آینده و هنگام اقدام برای دریافت اقامت دائم کانادا مشکلات بسیار زیادی را بوجود خواهد آورد. به یک نمونه از این خطرات اشاره می‌کنیم :

پس از اینکه شما سابقه کار کانادایی را به دست آوردید و تصمیم به اقدام برای مهاجرت به کانادا میگیرید، نیاز خواهید داشت که تمامی سوابق شغلی و تحصیلی خود در سالهای گذشته ارائه کنید، افرادی که برای شما اقدام به خرید جاب‌ افر کرده‌اند قطعا مدارک جعلی بسیار زیادی را در پرونده‌ شما قرار داده‌اند و شما از آن آگاهی ندارید و تناقض در مدارک ارائه شده شما میتواند خطرات بزرگی مانند قرار گفتن در بلک‌لیست اداره مهاجرت کانادا برای همیشه را بوجود آورد.

از مشکلات دیگری که ممکن است دریافت جاب‌ افر غیر قانونی برای شما بوجود بیاورد این میباشد که، شرکت و یا نهادی که برای شما جاب‌ افر صادر میکند تمامی حقوق، ساعت کاری شما، سمت شما در آن ذکر شده است و شما ملزم به کار کردن در همان سمت هستید، ولی آن شرکت نیاز به شما نخواهد داشت و شما پس از ورود به کشور کانادا متوجه این موضوع خواهید شد.

پیشنهاد میکنیم اگر فردی ادعا کرد برای شما جاب‌ افر واقعی دریافت میکنند حتما استعلام بگیرید و سعی کنید مستقیما با آن کارفرما ارتباط داشته باشید.

دراین مقاله همه توضیحات فوق ذکر شده تا قبل از شرایط coronavirusانجام شده است.تیم کارشناسان و مشاوران سازمان مهاجرتی جهاندیده تغییرات جدید (بعداز شیوع کرونا) را مورد بررسی و بصورت بروزرسانی شده ارایه خواهد داد.هدف سازمان مهاجرتی جهاندیده که با مدیریت وکیل حرفه ای مهاجرت و عضو رسمی سازمان ICCRC اداره می گردد این است که مقالات بصورت تخصصی همراه با اطلاعات بروز رسانی شده به متقاضیان، دانشجویان و دنبال کنندگان وبسایت رسمی این سازمان مهاجرتی ارایه دهد. با اطلاعات بروز رسانی شده سازمان مهاجرتی ما، گام به گام در فاصله های دوردست اطلاعات عمومی و تخصصی برای مهاجرت به روش های مختلف را در یک قدمی خود داشته باشید و تنها با یک کلیک ساده به دنیای اطلاعاتی ما بپیوندید.

شرایط سازمان اشتغال کار و اقتصاد کانادا

سازمان اشتغال کار اقتصاد کانادا اعلام داشته که بدلیل شرایط کووید19، برای آن دسته از کارگرانی که درخواست کار خود را ارایه نداده اند، نمی‌توانند به پردازش اطلاعات بصورت معمول این سازمان بپردازند.

در موارد خاص، برای ادامه پردازش برنامه های افرادی که از محدودیت های سفر معاف هستند ، به طور موقت نحوه درخواست افراد را که به منظور کار قصد مهاجرت به کانادا را دارند تغییر می دهد. هنگام درخواست مجوز کار از خارج از کانادا ، باید بصورت آنلاین اقدام کرد.

در نظر داشته باشید که بررسی و پردازش اطلاعات افراد، همینطور اخذ نامه رسمی از کارفرمایان کانادایی، به دلیل شرایط کووید19 ممکن است با تاخیر و بدون پیش بینی زمان دقیق صورت پذیرد یا به عبارتی نمی توانند زمان مشخصی را تعیین نمایند. در صورتی که پیشنهاد کار از سوی کارفرمایان کانادایی را دریافت نموده اید، براساس شغلی که قصد فعالیت دارید، درخواست شما را پردازش می نمایند.اما نکته قابل توجه این است که ممکن است بیشتر از زمان معمول طول بکشد. افرادی که خدمات ضروری مانند خدمات پرستاری را انجام می دهند یا کافرمایانی که دعوتنامه کاری خود را برای افراد متقاضی ارسال نموده اند و از آنها پشتیبانی می کنند، این سازمان در حال تعیین اولویت برنامه ها برای چنین افرادی می باشد بنابراین این سازمان افرادی را در اولویت پذیرش قرار می‌دهد که مشاغل خدماتی و کاربردی در شرایط کووید19 را دارند.

 

بیشتر بخوانید
اسپانسرشیپ والدین کانادا

در ذیل به معرفی برخی ازناک‌های مشاغل کار و کاریابی پرداخته ایم:

مشاغل کشاورزی:

قصابی، گوشت کوب و ماهی فروش – خرده فروشی و عمده فروشی NOC 6331

رانندگان کامیون حمل و نقل  NOC 7511

پیمانکاران خدمات کشاورزی، ناظران مزرعه و کارگران متخصص دام NOC 8252

کارگران عمومی مزرعه NOC 8431

کارگران مهد کودک و گلخانه NOC 8432

کارگران برداشت محصول NOC 8611

کارگران کارخانه ماهی و غذاهای دریایی NOC 9463

کارگران در پردازش مواد غذایی و آشامیدنی NOC 9617

کارگران در فرآوری ماهی و غذاهای دریایی NOC 9618

قصابی صنعتی و برش گوشت ، تهیه کننده مرغ و کارگران مرتبط NOC 9462

 

مشاغل بهداشتی:

هماهنگ کننده‌ها و ناظران پرستاری NOC 3011

پرستاران ثبت نام شده و پرستاران ثبت شده روانپزشکی NOC 3012

پزشکان متخصص NOC 3111

پزشکان عمومی و پزشکان خانواده NOC 3112

پزشکان بهداشت اولیه متفقین NOC 3124

سایر مشاغل حرفه ای در تشخیص و درمان سلامت NOC 3125

داروسازان NOC 3131))

تکنسین های آزمایشگاه پزشکی NOC 3211

دستیار متخصص آزمایشگاه پزشکی و آسیب شناس NOC 3212

درمانگران تنفسی ، پرفیوژنیستهای بالینی و فن آوران قلب و ریه NOC 3214

تکنسین های تابش پزشکی NOC 3215

فن آوری های قلب و فناوری های تشخیص الکتروفیزیولوژیک ، و غیره NOC 3217

پرستار عملی مجاز NOC 3233

مشاغل پیراپزشکی NOC 3234

همیار پرستار، نظمیون و همکاران خدمات بیمار NOC 3413

ارائه دهندگان خدمات مراقبت از کودک در منزل (متقاضیان LMIA در کانادا) NOC 4411

کارگران پشتیبانی خانه ، به استثنای خانه داران (متقاضیان مورد نیاز LMIA در کانادا) NOC 4412

 

بیشتر بخوانید
تحصیل در دانشگاه‌های کانادا

 

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!