شروع اقدام برای برنامه اقامت دایم کانادا برای والدین - برنامه سال 2020 - سازمان مهاجرتی جهاندیده

شروع اقدام برای برنامه اقامت دایم کانادا برای والدین – برنامه سال 2020


اداره مهاجرت کانادا IRCC برای همه کسانی که به قید قرعه برای برنامه والدین و پدربزرگ و مادربزرگ 2020 انتخاب شده‌اند دعوتنامه صادر کرده است.

در حال حاضر همه دعوتنامه‌های درخواست برنامه والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های 2020 توسط دولت کانادا ارسال شده است.  حدود دو هفته پیش، اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) قرعه‌کشی PGP 2020 خود را برگزار کرد و ارسال دعوت نامه‌ها را برای یک دوره ده روزه آغاز نمود.

افراد اسپانسر که دعوت نامه دریافت کرده‌اند اکنون 60 روز فرصت دارند تا مدارک خود را ارسال نمایند.  IRCC در اطلاعیه مطبوعاتی اعلام كرد كه افراد اسپانسر احتمالی كه با موفقیت درخواست خود را ارسال كرده‌اند اما ایمیل دعوت نامه دریافت نكرده‌اند، باید پوشه Junk ایمیل یا صندوق ورودی خود را به دقت بررسی كنند تا ببینند از آنها دعوت شده است یا خیر.

برای بررسی وضعیت قبولی خود می‌توانید از لینک زیر هم استفاده کنید. برای این کار باید شمار تاییدیه ثبت نام یا همان confirmation number  را داشته باشید.

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/immigrate-canada/family-sponsorship/sponsor-parents-grandparents/selected.html

اداره مهاجرت همچنین اظهار داشت که افرادی که در این انتخاب دعوت شده‌اند به طور قرعه‌کشی انتخاب شده و تأیید کردند که حداکثر 10 هزار درخواست کامل برای برنامه والدین و پدربزرگ‌ها در سال 2020 پذیرفته می‌شوند.

همچنین اشاره کرد که برنامه PGP همچنان محبوبیت زیادی دارد و “تعداد افرادی که علاقه‌مند به اسپانسر کردن پدر و مادر و پدر- مادربزرگ خود هستند همیشه از تعداد برنامه‌هایی که می‌توانیم بپذیریم بیشتر است.”

متقاضیانی که برای برنامه سال 2020 ثبت نام کرده‌اند اما انتخاب نشده‌اند، با اجرای برنامه 2021، می‌توانند دوباره ثبت نام انجام دهند.

بیشتر بخوانید
قرعه کشی برنامه اکسپرس اینتری

در سال 2021، کانادا قصد دارد تا 30000 دعوت نامه تحت برنامه PGP صادر کند.

اطلاعات و جدول زمانی ثبت نام برای PGP آینده به محض دسترسی در وب سایت IRCC به اطلاع شما رسانده می‌شود.  اداره مهاجرت کانادا اعلام نموده است که بار دیگر در سال 2021 از قرعه‌کشی استفاده خواهد کرد. PGP به شهروندان کانادایی و افراد دارای اقامت دایم این امکان را می‌دهد تا برای دریافت اقامت دایم والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود اقدام نمایند.

افرادی که که قصد دارند والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود را به کانادا بیاورد، می توانند از طریق برنامه سوپر ویزا Super-Visa نیز استفاده کنند که یک اجازه کار موقت است و به آنها اجازه می‌دهد تا حداکثر دو سال در این کشور بمانند.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!