دلایل ریجکتی ویزا توریستی

دلایل ریجکتی ویزا توریستی


مهم‌ترین دلایل ریجکتی ویزا توریستی کانادا

آقای مرتضی رفیع جهاندیده وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا از چندین زوایا مراحل اخذ ویزا توریستس و دلایل ریجکتی ویزا توریستی و همچنین چگونگی دریافت نت آفیسر پس از ریجکت شدن را در این مقاله بررسی نموده‌اند.

چگونه شانس دریافت ویزا توریستی خود را افزایش دهیم و ریجکت نشویم ؟

کشور کانادا برای افرادی که قصد بازدید از این کشور را دارند ویزا توریستس یا به اصطلاح صحیح ویزا ویزیتوری (Visotor Visa) صادر می‌نماید. این ویزا یک نوع اجازه موقت است که افراد بنا به دلایل مختلفی نظیر: دیدار با اقوام و دوستان، شرکت در سمینارهای تجاری و یا بازدید از مکان‌های دیدنی کانادا به عنوان یک جهانگرد می‌توانند برای درخواست آن اقدام نمایند. ویزا ویزیتوری کانادا معمولا به دو دسته تقسیم می‌شود :

  • ویزا چندبار ورود مولتیپل (Multiple) پنج ساله
  • ویزا یکبار ورود (single)

در مجموع اداره مهاجرت کانادا بسیار سختگیرانه پرونده افرادی که تقاضای ویزا توریستی کانادا را دارند را بررسی می‌نماید، این نهاد ابتدا پس از بررسی‌های دقیق باید اطمینان حاصل کند که افراد توانایی مالی مناسبی دارند و پس از مهلت قانونی ویزای خود کانادا را ترک کرده و به کشور خود بازمیگردند.

 دلایل مهمی که باعث خواهد شد ویزا توریستی ریجکت شود را می‌توان به دودسته نظیر عوامل فردی و همینطور عوامل بیرونی مانند روابط کشورها و یا قوانین دولت کانادا تقسیم کرد. در عوامل بیرونی قطعا فرد دخیل نخواهد بود، به همین دلیل ما در این مقاله به عوامل فردی و چگونگی افزایش شانس دریافت ویزا توریستی کانادا و همچنین دلایل ریجکتی ویزا توضیح خواهیم داد.

مهمترین دلایلی که باعث ریجکتی ویزا کانادا می‌شوند

بر اساس تجربه و بررسی نت آفیسر بسیاری از پرونده‌های توریستی دلایل ریجکتی ویزا کانادا به شرح زیر می‌باشند:

  • نداشتن اهداف مشخص برای سفر و بازدید کانادا
  • متقاعد نشدن آفیسراداره مهاجرت در رابطه با بازگشت متقاضی به کشور خود پس از اتمام مهلت قانونی ویزا
  • نداشتن سابقه سفر به ویژه کشورهای حوزه شینگن
  • نداشتن وابستگی خانوادگی به کشور خود و وابستگی خانوادگی به کانادا
  • نداشتن وابستگی شغلی و مالی به کشور خود
  • ارایه نکردن مدارک کافی و لازم
  • عدم توانایی مالی و حساب بانکی جهت سفر به کانادا

اهدافتان را برای بازدید از کانادا شرح دهید

اهدافتان را برای سفر به کانادا را کاملا واضح شرح دهید زیرا نداشتن هدف یکی از دلایل اصلی ریجکت شدن ویزا توریستی کانادا می‌باشد. تقاضیان دریافت ویزا توریستی کانادا می‌توانند دلایل زیادی برای سفر داشته باشند که این اهداف برای آفیسر اداره مهاجرت منطقی به نظر برسد. دلایلی نظیر دیدار با اقوام و آشنایان، حضور در مراسم عروسی و عزای اقوام، سفرهای تجاری برای افراد بیزینسمن و یا شرکت در مسابقات ورزشی و بین‌المللی می‌باشد. چنانچه افراد دلایل خاصی برای بازدید از کانادا نداشته باشند شانس رجکت شدن ویزا آن‌ها بالا خواهد بود.

اما نکته مهم دیگر اهمیت داشتن سفرهای خارجی می‌باشد که نشان می‌دهد فرد متقاضی جهانگرد بوده و در گذشته نیست سابقه سفر به کشورهای خارجی را داشته است، در صورت نداشتن سابقه سفر طبیعتا شانس ریجکتی ویزا توریستی کانادا بالا خواهد بود.

آفیسر پرونده را متقاعد کنید پس از پایان مهلت ویزا به کشور خود باز می‌گردید

در گذشته افراد بسیار زیادی اقدام به دریافت ویزا توریستی کانادا نموده و پس از دریافت ویزا و حضور در کانادا اعلام پناهندگی نموده‌اند. این امر باعث شده آفیسر اداره مهاجرت کانادا افرادی که مدارک کافی نظیر سند ملکی،مدارک شغلی و حساب بانکی جهت بازگشت از کانادا پس از مهلت قانونی ویزا را ارایه نکنند را ریجکت خواهد کرد. با ارایه مدارک کافی شانس دریافت ویزا خود را افزایش دهید.

تاثیر داشتن سفرهای خارجی به ویژه شینگن

افرادی که در گذشته سابقه سفر به کشورهای خارجی به خصوص کشورهای حوزه شینگن را داشته‌اند شانس دریافت ویزا آن‌ها بالا خواهد بود. زیرا این افرا چنانچه قصد پناهندگی داشتند می‌توانستند در سفرهای قبلی در کشورهای معتبر اعلام پناهندگی نمایند. این عامل به خصوص برای افرادی که شرایط دریافت دعوتنامه را ندارند مفید خواهد بود.

البته باید توجه داشت که تنها داشتن ویزا شینگن ضامن گرفتن ویزا توریستی کشور کانادا نمی‌باشد.

نشان دهید که به خانواده و کشور خود وابستگی دارید

نشان دادن وابستگی خانوادگی در کشور خود قطعا تاثیر بسیار زیادی برای بالا بردن شانس دریافت ویزا توریستی خواهد داشت. وابستگی خانوادگی که اصطلاح انگلیسی آن Family tie هست به معنی داشتن اعضا خانواده نزدیک که در کشور متقاضی زندگی می‌کنند که فرد به خاطر آنها به کشور خود باز می‌گردد. بنابراین هرچه تعداد این افراد در کشور مبدا کمتر باشد و یا اگر تمام اعضا خانواده با هم جهت دریافت ویزا اقدام نمایند شانس دریافت ویزا کمتر خواهد بود. از طرف دیگر اگر فرد دارای خانواده نزدیک بیشتری در کانادا باشد تاثیر معکوس خواهد داشت به این دلیل که ممکن است آفیسر مشکوک شود که ممکن است فرد قصد داشته باشد پیش خانواده خود بماند که در نتیجه بر تصمیم گیری او تاثیر خواهد گذاشت.

مدارک شغلی و مالی خود را ارائه کنید

یکی از دلایلی که برای آفیسر اداره مهاجرت مهم است داشتن شغل مناسب افراد متقاضی در کشور خود می‌باشد. قطعا ارایه مدارک شغلی معتبر نظیر گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی، قرارداد کاری و نامه مرخصی و همینطور برای افراد صاحب بیزینس جواز کسب، مدارک شرکت کمک بسیار زیاد برای قانع کردن آفیسر اداره مهاجرت کانادا خواهد نمود.

همچنین داشتن وابستگی مالی مانند دارایی‌های ثابت مانند املاک و مستغلات، خودرو، شرکت، و هرگونه دارایی منقول و غیرمنقول باعث ایجاد وابستگی به کشور فرد شده و از نظر آفیسر پرونده شانس بازگشت به دلیل داشتن این دارایی‌ها افزایش پیدا کند. 

اهمیت ویژه ارایه مدارک کافی

از دیگر دلایل ریجکتی ویزا تویستی کانادا می‌توان به عدم ارایه مدارک لازم و کافی اشاره نمود. مدارک مورد نیاز جهت اقدام می‌بایست به طور کامل به سفارت کانادا ارایه شود تا از ریجکت شدن ویزا به دلیل ارایه ناقص اطلاعات جلوگیری شود. مدارک لازم جهت تقاضای ویزا توریستی کشور کانادا در این صفحه توضیح داده شده است.

ارایه حساب بانکی و توانایی مالی مناسب جهت سفر

تمکن مالی مناسب جهت سفر به کانادا و  نشان دادن این تمکن مالی با ارایه تمکن و صورتحساب بانکی یکی از الزامات درخواست برای ویزا توریستی کشور کانادا می‌باشد. آفیسر باید مطمئن شود شما پول کافی برای مدت اقامت در کشور کانادا را دارید و مشکلاتی را به سبب بی پولی به دولت و جامعه کانادا تحمیل نمی‌کنید.

میزان مبلغ موجودی باید به اندازه ای باشد که هزینه سفر شامل اقامت و رفت و آمد را پوشش دهد. بهتر است این مبلغ چند ماه در حساب بانکی فرد متقاضی باشد و توصیه می‌ شود گردش حساب 4-6 ماهه ارائه شود.

یکی  از سوالات رایج در مورد نرخ دلار مورد محاسبه می‌باشد که بهتر است میزان موجودی حساب با نرخ ارز آزاد مورد محاسبه قرار بگیرد زیرا نرخ دولتی تقریبا یک سوم نرخ بازار آزاد بوده و قطعا آفیسرهای اداره مهاجرت از این موضوع آگاهی دارند.

به طور کلی گرفتن ویزا توریستی کشور کانادا کار راحتی نیست و مستلزم دقت و تخصص در تشکیل پرونده می‌باشد و به همین دلیل بهتر است از یک مشاور و یا وکیل متخصص کمک بگیرید و از افراد و شرکت‌های فریبکاری که با وعده‌های فریبنده و جذاب و با دریافت مبالغی هنگفت به شما وعده دریافت ویزا می‌دهند دوری کنید چرا که بسیار مشاهده شده است که متاسفانه این افراد و یا شرکت‌ها با گذاشتن مدارک جعلی و سندسازی ضمن اینکه موفق به دریافت ویزا نشده اند، پرونده افراد متقاضی را نیز نزد اداره مهاجرت کانادا مخدوش نموده و شانس اقدام مجدد برای ویزا توریستی و یا حتی اقدام از طریق برنامه‌های اقامتی را نیز از افراد سلب نموده اند.

بنابراین لطفا بسیار مراقب باشید و فریب وعده‌های دروغین این افراد فریبکار را نخورید تا ضمن عدم پرداخت هزینه‌های بسیار زیاد سابقه خود را نیز نزد اداره مهاجرت خراب نکنید.

اعتراض به ریجکتی ویزای کانادا

طبق قوانین حقوقی کشور کانادا اعتراض به تصمیم آفیسر اداره مهاجرت وجود دارد اما با توجه اینکه پروسه این اعتراض و دادگاهی بسیار طولانی و هزینه‌بر می‌باشد و شاید نتیجه مورد نظر نیز در نهایت به دست نیاید بهتر است با دریافت نوت آفیسر و مدارک سابمیت شده (اگر پرونده قبلی شما توسط فرد دیگری ارسال شده است و مطمین نیستید چه مدارکی در پرونده شما قرار داده شده است) و آگاهی از دلایل ریجکتی و نواقص پرونده و رفع نمودن آنها مجددا برای دریافت ویزا اقدام نمایید.

نوت آفیسر یا نوت پرونده که اصطلاح انگلیسی آن GCSM  یا ATIP Note می‌باشد گزارشی تخصصی و یادداشت‌های الکترونیکی افسر مهاجرت در زمان بررسی پرونده متقاضی می‌باشد که تمام اتفاقات صورت گرفته بر روی پرونده از جمله دلایل ریجکتی ویزا کانادا را نشان می‌دهد.

افرادی که قبلا تقاضا ویزا توریستی نموده اند بهتر است نسبت به دریافت نت و مدارک ارسال شده پرونده قبلی خود اقدام کنند تا با آگاهی از دلایل اصلی ریجکتی و همچنین اطلاع از مدارک ارسال شده قبلی بتوانند با رفع نواقص پرونده مجددا برای ویزا توریستی اقدام نمایند.

ضمنا اگر یک یا دوبار درخواست ویزا شما ریجکت شده است این بدین معنی نیست که دیگر شانسی نخواهید داشت. توصیه می‌کنیم با دریافت نوت پرونده قبلی و دریافت مشاوره تخصصی از مشاوران و وکلای رسمی اداره مهاجرت نسبت به اقدام مجدد گام بردارید.

سازمان مهاجرتی جهاندیده با مدیریت مشاور رسمی مهاجرت آقای مرتضی جهاندیده آمادگی دارد تا خدمات تخصصی خود ار جهت اقدام برای دریافت ویزا توریستی کشور کانادا به شما ارائه نماید.

 

بیشتر بخوانید
اسپانسرشیپ والدین کانادا

 

 

 

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!