نت پرونده ریجکتی ویزا - سازمان مهاجرتی جهاندیده

نت پرونده چیست و چرا لازم است که افراد قبل از اقدام مجدد برای انواع ویزاهای موقت و یا دائم کانادا درخواست کنند؟

افرادی که قبلأ برای ویزا کانادا اقدام کرده‌اند و ریجکت شده‌اند می‌توانند نت پرونده خود را از اداره مهاجرت کانادا بگیرند.

نت پرونده یک شرح حال کامل تقریبأ 40-50 صفحه‌ای در مورد پرونده قبلی درخواست برای ویزاهای کانادا می‌باشد. که در این نت، هر اتفاقی که برای پرونده شما رخ داده و از هر نتی که آفیسر به پرونده درج کرده و نظر خود را گفته می‌توانید مطلع شوید و به علاوه اینکه می‌توانید تمام مدارکی را که در پرونده قرار داده‌اید را از طریق  نت پرونده دریافت کنید.

 

دریافت نت پرونده از این لحاظ اهمیت دارد، که به دلیل اینکه خیلی از افراد دانشجو و یا کسانی که ویزا توریستی درخواست کرده‌اند و متأسفانه ریجکت شده‌اند، چونکه خودشان شخصأ اقدام به دریافت ویزا نکرده‌اند، و توسط وکلای مهاجرت، دوستان و آشنایان و یا آژانس‌های مسافرتی اقدام کرده‌اند، اطلاعی نداشته باشند که آن افراد دقیقأ چه نوع مدارکی رادر پرونده‌شان قرار داده‌اند، می‌توانند قبل از اقدام مجدد نت پرونده خود را دریافت کنند تا از جزئیات پرونده خود مطلع شوند.

دلایل مهم دریافت نت پرونده:

  • اطلاع از دلیل اصلی ریجکتی پرونده که چرا آفیسر اداره مهاجرت کانادا درخواست ویزا شما را رد کرده است.

( زمانی که پرونده شما ریجکت شده، فقط یک نامه به شما داده می‌شود که دلیل کلی و جنرال ریجکتی را گفته، که معمولأ دلیل قید شده در آن نامه این است که، مدارک شما برای آفیسر قانع کننده نبوده و آفیسر ویزا اطمینان کامل از بازگشت شما به کشور خودتان را ندارد.) اما با دریافت نت پرونده به صورت کامل و با جزئیات متوجه این موضوع، که چرا آفیسر به این نتیجه رسیده که درخواست ویزا شما را رد کرده است و دلیل اصلی و واقعی ریجکتی پرونده خود خواهید شد. که می‌توانید آن ضعف و مشکل پرونده را برای اقدام مجدد ویزا برطرف کنید.

  • دلیل مهم‌تر این است که از جزئیات مدارکی که در پرونده شما قرار داده شده آگاه می‌شوید.
بیشتر بخوانید
نکات مهم قبل از مصاحبه تحصیلی کانادا

و به دلیل اینکه متأسفانه برخی از نمایندگان مدارک اشتباه، غیر واقعی و یا جعلی زیاد در پرونده‌ها قرار داده‌اند، زمانی که فرد مجدد اقدام می‌کند و مدارک واقعی خود را ارائه می‌دهد، آفیسر متوجه این موضوع خواهد شد که یا مدارک قبلی اشتباه و جعلی بوده و یا این مدارک ممکن است غیر واقعی باشد و این می‌تواند سابقه بدی برای پرونده شما باشد و شما را به مدت 5 سال از درخواست برای هر نوع ویزا کانادا منع کند.

بنابراین چنانچه قصد دارید که مجدد برای انواع ویزاها ( توریستی، دانشجویی و یا حتی اقامتی) اقدام کنید توصیه می‌کنیم که اگر قبلأ درخواست ویزا از کشور کانادا کرده‌اید، حتمأ برای دریافت نت پرونده خود اقدام کنید.

دریافت نت پرونده معمولأ مدت 4-6 هفته زمان می‌برد. پس از دریافت، مطالعه کامل بر روی آن داشته باشید. و اگر شخصأ مقدور به بررسی نیستید از افراد و یا وکیلان مهاجرت کمک و مشورت بگیرید تا با برطرف کردن نقاط ضعف و نواقصی پرونده، شانس دریافت ویزا مجدد خود را بالا ببرید.

 نحوه درخواست دریافت نت پرونده:

  • ارسال درخواست نت پرونده حتمأ باید از طریق افرادی که: شهروند کانادا، مقیم دائم کانادا و یا فردی که در کانادا دارای شرکت و کسب و کار باشد صورت گیرد.
  • اگر از طریق شخصی دیگر اقدام به دریافت نت پرونده می‌کنید، باید یک رضایت‌نامه به آن شخص بدهید که در آن تمامی اطلاعات فردی و اطلاعات پرونده شما ذکر شده باشد. این فرم باید برای تمام افراد بالای 18 سال که در پرونده شما قرار دارند به طور جداگانه تهیه شود.
بیشتر بخوانید
ارزیابی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به کانادا توسط موسسه WES

 

اگر شما هم جزء افرادی هستید که قصد سفر و یا مهاجرت به کانادا را دارید و  درخواست ویزا کانادا شما ریجکت شده است، بهتر است که دریافت و بررسی نت پرونده ویزا خود را به افراد وارد و کارشناس در این زمینه بسپارید تا با دقت کامل جزئیات پرونده شما را بررسی کنند.

سازمان مهاجرتی جهاندیده همراه با تیم حرفه‌ای خود، نت پرونده شما را دریافت کرده و با بررسی دقیق پرونده، برطرف کردن نواقص و نقاط ضعف پرونده شانس شما را برای دریافت ویزا کانادا بالا می‌برد.

 

 

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!