تمکن مالی ویزای کانادا

تمکن مالی ویزای کانادا


همه چیز در مورد تمکن مالی ویزای کانادا

تمکن مالی یک نامه تائیدیه است که از طرف بانک های خصوصی-دولتی و موسسات مالی و اعتباری صادر می گردد.این نامه برای دریافت ویزاهای معتبر در سراسر دنیا از اهمیت بالایی بر خوردار است زیرا اثبات می کند که شما منافع مالی کشور مقصد را در امور شهروندی به خطر نمی اندازید وشما شرایط مالی مناسب برای نیازهای خود تا زمان اخذ ویزا و پایان اعتبار ویزای خود در کشور مقصد را خواهید داشت و تمکن مالی یکی از شرایط دریافت ویزای کانادا می باشد که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

همانطور که گفته شد از موارد بسیار مهمی  که افسر پرونده یا آفیسر برای تصمیم گیری در ارتباط با پرونده مهاجرتی شما ،مورد بررسی و توجه قرار می دهد تمکن مالی جهت پوشش هزینه های سفر شما است.

 در هر کشوری سفارت خانه ها مبالغی را برای تمکن مالی اعلام می دارند.بنابراین این مبلغ از کشوری به کشور دیگر متفاوت است.

ما در اینجا به بررسی تمکن مالی ویزای کانادا و انوع آن پرداخته ایم.

اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید ؟

اگر دریافت ویزای کانادا برای هدف مورد نظر شما عزیزان از اهمیت بالایی برخورداراست اما با شرایط دریافت و روش های درخواستی آفیسر پرونده از متقاضی مهاجرت اطلاعاتی ندارید؛ ما در مقاله زیر به شرح کاملی از این اطلاعات؛که از جمله شرایط مورد توجه آفیسر تمکن مالی می باشد، پرداخته ایم.

تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای کانادا

موجودی حساب از نکات مهم دریافت ویزای کانادا است که  براساس شرایط فرد متقاضی، مبلغ آن متفاوت است. با توجه به اطلاعات ارائه شده سفارت کانادا، مبلغ مورد نیاز تمکن مالی ویزای کانادا، هر نفر ۱۲,۹۶۰ دلار کانادا می‌باشد. البته این میزان برای خانواده دو نفره ۱۶,۱۳۵ دلار کانادا، خانواده ۳ نفره ۱۹,۸۳۶ دلار کانادا و برای خانواده ۴ نفره ۲۴,۰۸۳ دلار کانادا خواهد بود. در جدول زیر براساس تعداد افراد خانواده میزان تمکن مالی مشخص گردیده و مبالغ براساس برآورد وبسایت رسمی کاناداwww.canada.ca  می‌باشد.

تعداد اعضای خانواده و تمکن مالی مورد نیاز (به دلار کانادا)

 • 13،213 دلار( برای 1نفر)
 • 16،449 دلار( 2نفر)
 • 20،222 دلار(3نفر)
 • 24،553دلار( 4نفر)

 

موارد زیر باید درگواهی تمکن مالی مشخص شده باشد:

 • گواهی یا نامه در سربرگ صادر شده باشد با ذکر نام بانک صادر کننده
 • نامه تمکن باید بنام فرد متقاضی حتما صادر شده باشد و نام های دیگری بجز در مواردی خاص نباید در گواهی مالی ثبت باشد. در موارد خاص مثلا متاهل بودن شما اجازه دارید گواهی خودرا با نام همسرتان به “آفیسر ارائه دهید و مشکلی پیش نخواهد آمد. اما بخاطر اینکه نسبت به صحیح فرستادن مدارک اطمینان حاصل کنید بهتراست به نام اقدام کننده اصلی باشد
 • تمام اطلاعات مربوط به بانک مانند: شماره تماس، آدرس پستی و ایمیل بانک باید در گواهی ذکر گردد
 • شماره حساب، تاریخ افتتاح حساب که حداقل باید 4الی 6 ماه از آن گذشته باشد که مشخص گردد این حساب دارای اعتبار می باشد و فقط ضمن دریافت ویزا نبوده است.
 • اخرین موجودی حساب در گواهی تمکن مالی حتما ذکر گردد
 • برای اثبات صورتحساب و دریافت نامه تمکن مالی از بانک،باید از بانکی که درآن حساب دارید حتما دریافت شود نه بانک دیگری

 

بیشتر بخوانید
چگونه نامه شغلی مناسب برای برنامه‌های مهاجرتی کانادا تهیه کنیم؟

نکته: سعی کنید تمکن مالی خودرا از 6 ماه قبل و حتی بعداز دریافت ویزا در حساب خود نگه دارید و اخرین موجودی همانطور که گفته شد باید در نامه تمکن مالی مشخص گردد

نکته: در پروفایلتان، مبلغ بالاتری را ادعا نکنید و همین اعداد اعلام شده یا کمی کمتر وارد کنید.

 

نکته: اگر پول را خارج کرده باشید از حساب خود، می توانید گواهی جدید را بگیرد اما موجودی باید طبق گواهی روز باشد نه گواهی سابق.

 

تمکن مالی ویزای توریستی کانادا

 

گواهی برای دریافت  ویزای توریستی کانادا در قبول و یا ریجکت شدن فرد متقاضی اهمیت بسیار زیادی دارد. مبلغ تمکن مالی درواقع تعیین کننده بخشی از اسناد ملکی متقاضی، پوشش و رفع نیازهای سفر برای رفتن به کانادا و گردشگری و یا دیدار با اقوام می‌باشد.

به طور معمول visitor visa به صورت ویزای مولتی و چندبار ورود صادر می گردد .اعتبار این ویزا 5ساله است اما باید در نظر داشته باشید که براساس مهلت و اعتبار پاسپورت فرد متقاضی صادر می شود. از این رو شما این امکان را دارید تا در هر بار سفر خود به کانادا برای حداکثر 6 ماه یا180 روزدر این کشور اقامت داشته باشید.

 

براساس اطلاعات ارائه شده در وبسایت رسمی دولت کانادا، میزان  تمکن مالی و موجودی حساب ویزای کانادا برای 3 ماه اول اقامت مبلغ 2500 دلار کانادا در نظر گرفته شده است. اما به دلیل سختگیری های بیشتر، این مقدار برای شهروندان عزیز ایرانی با حداقل موجودی 10 هزار دلاری کانادا نیاز است.

 

زمان ورود به کانادا شما می بایست گواهی تمکن مالی خودرا در صورتی که البته با ویزا توریستی شما موافقت گردد به افسر مرزی کانادا نشان دهید اما باید این نکته فراموش نگردد که نامه شما از زمان صدور آن یه هفته نگذشته باشد.

تمکن مالی برای ویزا اکسپرس اینتری

افرادی که پیشنهاد شغلی ندارند و از طریق مسیر مهاجرتی اکسپرس انتری قصد مهاجرت و دریافت PRکارت را دارند و دست به اقدام زده و منتظر دریافت دعوتنامه ITA یا (Invitation to Apply) می باشند، باید نامه تمکن مالی خودرا به عنوان بخشی از مدارک ارائه شده به سفارت ارسال کنید.

درجدول زیر تمکن مالی برای ویزای کاری به تعداد افراد خانواده اشاره شده است:

منابع مالی مورد نیاز (به دلار کانادا)
 1. $12,960 تعداد اعضای خانواده
 2. $16,135
 3. $19,836
 4. $24,083
 5. $27,315
 6. $30,806
 7. $3,492 برای هر فرد اضافه

 

بیشتر بخوانید
شرایط دریافت جاب‌ افر ( پیشنهاد شغلی ) در کانادا

تمکن مالی برای ویزا تحصیلی کانادا

کانادا یکی از مقاصد مهاجرتی محبوب دانشجویان بین المللی خارج از خاک کاناداست و علت این امر وجود دانشگاه های بسیار با کیفیت بالا و هزینه های مناسب می باشد که هزینه های تحصیل در دانشگاه های کانادا براساس رنک دانشگاه‌ها و ساتید مطرح متفاوت است.هزینه ی دانشگاه های کانادا بطور میانگین 15000دلار کانادا از سوی وبسایت رسمی اداره مهاجرت کانادا تخمین زده شده است.

مبلغ مورد نیاز در هر سال (به اضافه هزینه شهریه) اشخاصی که به کانادا وارد می‌شوند:

 • ۱۰,۰۰۰ دلار شخص متقاضی
 • بیشتر از ۴,۰۰۰ دلار برای همراه نظیر همسر
 • بیشتر از ۳,۰۰۰ دلار افراد دیگر نظیر هر فرزند

 

حال سوالی که در اینجا برای فرد یا افراد متقاضی بوجود می آید این است که روش های اثبات تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا کدامند؟

 

سازمان مهاجرتی جهاندیده با روش های کلید طلایی خود به این سوالات پاسخ درست را خواهد داد:

 • گرفتن یک وام دانشجویی مانند وام Discover® و یا وام های آموزشی از بانکی که در کانادا باشد
 • اگر پول خود را از کشور مبدا به کشور مقصدتان که کانادا است منتقل کرده اید باید حسابی در بانک کانادا بنام خود افتتاح نمایید
 • گواهی سرمایه گذاری تضمینی GIC از یک موسسه مالی شرکت کننده در کانادا را دریافت کنید
 • تمکن مالی معتبر که مربوط به 4 ماه اخیر شما باشد
 • چک قابل تبدیل به دلار کانادا داشته باشید
 • اثبات کنید که هزینه های تحصیل و اقامتگاه سکونتی خود در کشور کانادا را پرداخت کرده اید
 • اثبات کنید که موفق به دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا شده اید

تمکن مالی برای ویزای استارتاپ

 در بخش مقاله ی استارتاپ ما به تعریف استارتاپ و اهمیت آن برای اخذ ویزای کانادا مناسب افراد نوآور و خلاق پرداختیم. که ارائه یک طرح تجاری و خلاقانه از نکات بسیار حائز اهمیت برنامه های استارتاپی بود. حتی در شرایطی که دنیا متوقف شده است ، سرمایه گذاران سرمایه خود را به سمت استارت آپ ها  سوق داده اند. اکنون قصد داریم به میزان تمکن مالی برای فرد یا افراد خانواده جهت دریافت استارتاپ بپردازیم. مهمترین عنصر و ویژگی های استارت آپ ها، خلاقیت و نو آورانه بودن این طرح ها می باشد. بنابراین ارائه یک طرح تجاری قوی و خلاقانه، مهم ترین شرط برای راه اندازی استارت آپ کاناداست.

طبیعی است براساس تعداد افراد خانواده ؛هرچقدر تعداد بالاتر باشد نیاز به استطاعت مالی بیشتری دارند.

میزان تمکن مالی

 1. 12960 دلار کانادا تعداد اعضا خانواده
 2. 16130 دلار کانادا
 3. 19830 دلار کانادا
 4. 24083 دلار کانادا
 5. 27315 دلار کانادا

متقاضی می بایست هزینه های لازم برای اسکان خود و خانواده اش را داشته باشد.و سرمایه گذاران استارتاپی فقط بر روی طرح پیشنهادی وایده شما در نواوری و خلاقیت سرمایه گذاری می کنند.در ویزای استارتاپ هزینه ها به شرایط دیگری نیز وابسته است که سازمان مهاجرتی جهاندیده به ذکر چندین مورد جهت سهولت دسترسی به اطلاعات کامل پرداخته است .برای رسیدن به اهداف خود درک از مطالعه مسیرمهاجرتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که جناب آقای مرتضی رفیع جهاندیده مدیر مجموعه بزرگ جهاندیده در کانادا و جناب اقای میلاد رفیع جهاندیده مدیر دفتر تهران شعبه کانادا، با روش های مدیریتی و سازمانی خود که بر پایه چارت سازمانICCRC کانادا می باشد در این مسیر از ابتدای سفر تا کشور مقصد شما عزیزان را همراهی خواهند کرد.

عوامل موثر بر تعیین هزینه‌ها به این شرح است

 • سوابق تجاری موسس شرکت هایی که حامی مالی سرمایه گذاری های استارتاپی هستند
 • رزومه افراد متقاضی که برای استارتاپ طرح های خودرا ارائه نموده اند
 • کیفیت و نو بودن طرح کسب‌وکار و میزان درآمدزایی و اثرگذاری طرح بر رشد اقتصادی دولت کانادا و سرمایه گذاران
 • شریک های تجاری برنامه های استارتاپ و تعداد انها در شکل گیری این طرح
 • میزان مشارکت مالی موسسه در طرح استارتاپی
 • نکته: براساس اعلامیه وبسایت رسمی کانادا، هدف موسسه راه اندازی طرح و ارائه آن به سرمایه گذاران کانادایی و مراکز شتاب‌دهنده اعم از انکوباتورها سرمایه‌گذاران خطرپذیر و سرمایه‌گذاران انجل به گونه‌ای است که منجر به دریافت گواهی تایید (Commitment Certificate) و نامه حمایت (Letter of Support) از سازمانهای ارزیابی مورد تایید دولت کانادا دریافت شود و در این راستا موسسه بخشی از بسترهای لازم برای اجرای طرح را ایجاد می‌کند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!