خود اشتغالی

 

برنامه مهاجرت خوداشتغالی برای افراد هنرمند و ورزشکاری که در استخدام شرکت یا سازمانی نمی‌باشند و با تخصص خود درآمد دارند می‌باشد. این افراد در صورت پذیرش از طریق این برنامه می توانند برای خود و خانواده و فرزندان زیر 22سال اقامت دائم کانادا را کسب کنند.

این گروه از افراد برای واجد شرایط شدن نیازمند داشتن عناوین ملی یا بین‌المللی بوده و باید ثابت کنند که حداقل 2 سال طی 5 سال گذشته قبل از اقدام سابقه کاری مرتبط در زمینه هنر یا ورزش دارند. همچنین فرد متقاضی مهاجرت از طریق خوداشتغالی باید ثابت کند که قادر به راه‌اندازی کسب و کار در کانادا بوده و می‌تواند برای خود موقعیت شغلی و درآمد ایجاد کند.

 

سازمان خدمات مهاجرت به کانادا جهاندیده (Jahandideh Immigration Services Inc) شرکتی کانادایی ثبت شده طبق مقررات دولت فدرال کانادا می‌باشد که با مدیریت آقای مرتضی رفیع جهاندیده  مشاور رسمی مهاجرت به کانادا و سایر کشورها و عضو رسمی سازمان سیاست گذاری و نظارت بر مشاورین مهاجرت کانادا (ICCRC)  در زمینه اخذ اقامت دائم و موقت کانادا و سایر کشورها فعال می‌باشد

خود اشتغالی فدرال

 

برنامه خود اشتغالی به افرادی که دارای تجربه کاری به صورت خوداشتغالی در حوزه ورزش و فرهنگ  می‌باشند امکان مهاجرت و اقامت دائم کانادا را فراهم می‌آورد.

 بر اساس این برنامه فرد متقاضی باید ثابت نماید که دارای تجربه کاری به صورت خود اشتغالی در حوزه‌های فرهنگی و ورزشی می‌باشد و از طریق این فعالیتها درآمد داشته و یا اینکه فعالیتهای آنها در سطح جهانی و بین‌المللی بوده و همچنین دارای توانایی راه‌اندازی این  کسب و کار در کشور کانادا می‌باشند. لازم به ذکر است افرادی که به عنوان کارمند فعالیت نموده‌اند حایز شرایط در این برنامه نمی‌باشند.

افراد متقاضی باید بر اساس سیستم امتیاز بندی این برنامه که شامل معیارهای تجربه کاری، تحصیلات، سن، مدرک زبان و انطباق پذیری می‌باشد حداقل امتیاز 35 را کسب نمایند.  

الزامات برنامه خود اشتغالی فدرال

 

  • حداقل دو سال سابقه کار به صورت خود اشتغالی در ۵ سال گذشته 
  • حداقل دو سال سابقه کار فرهنگی و یا ورزشی در سطح جهانی در 5 سال گذشته 
  • ترکیبی از دو دوره یکساله از فعالیت به صورت خوداشتغالی و یا فعالیت در سطح جهانی
  • کسب 35 امتیاز از 100 امتیاز ممکن بر اساس معیارهای تجربه کاری، تحصیلات، سن، مدرک زبان و انطباق پذیری

فعالان فرهنگی

مشاغلی نظیر نویسندگی، روزنامه نگاری، کارگردانی، بازیگری، نقاشی، مجسمه سازی، طراح صنایع دستی و مشاغلی مشابه در این دسته قرار می‌گیرند.

 افراد باید اثبات نمایند که قادر به راه‌اندازی کسب و کار در این مشاغل در کانادا بوده و به توسعه فرهنگی و ورزشی کانادا کمک می‌نمایند.

خود اشتغالی کبک

 

برای مهاجرت به کبک از طریق خوداشتغالی فرد متقاضی باید دارای دو سال سابقه خوداشتغالی در زمینه مورد فعالیت در استان کبک را داشته باشد.

 

 

الزامات برنامه خود اشتغالی کبک

 

  • فرد متقاضی باید قصد اجرای کسب و کار برای خود بدون دریافت کمکهای مالی در استان کبک داشته باشد
  • ارزش دارایی فرد متقاضی ( به همراه همسر) باید حداقل 100/000دلار کانادا باشد که از راه قانونی کسب شده باشد.
  • سپرده گذاری ضمانتی به مبلغ 50/000دلار برای ایجاد کسب و کار در منطقه مونترال بزرگ و 25/000دلار برای فعالیت خارج از محدوده مونترال بزرگ
  • دو سال سابقه کار در 5 سال گذشته

لازم به ذکر است معیارهای دیگری نظیر سن متقاضی و همسر، تحصیلات متقاضی و همسر، دانش زبان انگلیسی و فرانسه، توانایی مالی و داشتن اعضا خانواده در استان کبک مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

 

 

فرم ارزیابی

جهت بررسی شرایط خود برای دریافت اقامت دایم کانادا از طریق برنامه هنرمندان و ورزشکاران فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نمایید.